«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Parafree

Parafree

Parafree

 

Parafree ile yurt içi ve yurt dışında Visa/MasterCard, yurt içinde Troy logosu bulunan tüm üye işyerlerinde alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içinde Paraf Üye İşyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir ve kampanyalardan yararlanma imkanına sahip olursunuz. Parafree kart ile ilgili detaylı bilgi ve kampanya bilgileri için Parafree.com.tr  ziyaret edebilirsiniz.

 

  • 18-25 yaş aralığındaki hazırlık sınıfı hariç üniversite ve yüksek lisans öğrencileri Parafree başvurusunda bulunabilir.
  • Başvuru için; öğrenci belgesi/öğrenci kimlik kartı ve nüfus cüzdanınız ile birlikte size en yakın Halkbank Şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.
  • Kredi Kartı başvurunuzun sonucunu, başvuruda bulunduğunuz Şubemizden veya 0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak öğrenebilirsiniz.

 

Parafree limitini artırmak için, güncel gelir durumunuzu gösteren belge ile herhangi bir Halk Bankası Şubesi’ne başvurarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca SMS, Mobil Şube, İnternet Şube ve Halk Bankası Dialog aracılığıyla limit artış başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

SMS ile: LIMIT yazıp TCKN, Aylık Gelir, Talep Edilen Limit Bilgileri ile aralarında birer boşluk bırakarak 3452’ye gönderebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini Arayarak: Halk Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 400‘ü ya da 444 0 400‘ü arayarak hemen kredi kartı limitinizi artırmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Halk Bankası müşteri temsilcisine ne kadar limit istediğinizi belirtebilir ve yeni limit talebini oluşturabilirsiniz. Ayrıca düzenli limit artırım talebinde bulunarak, limitinizin sürekli olarak artmasını sağlayabilirsiniz.
İnternet şubesi: Halk Bankası internet şubesine https://www.halkbank.com.tr giriş yaptıktan sonra kartlarım sayfasından limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.
Şubelere Giderek: Parafly Platinum limitini artırmak için, güncel gelir durumunuzu gösteren belge ile herhangi bir Halk Bankası Şubesi’ne başvurarak limit artış talebinde bulunabilirsiniz. Halk Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcileri aracılığıyla limit artırım talebinizi oluşturabilirsiniz. Banka limit başvurunuzu inceledikten sonra size dönüş yapacaktır.

Tüketiciler, kredi kartlarının limitini artırabildikleri gibi düşürebilme hakkına da sahiptirler. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gelen şikâyetler üzerine harekete geçti. Kurum, tüketicinin müşterisi olduğu kuruluştaki banka ve kredi kartında limiti düşürme hakkı olduğunu belirterek, yaptığı değişiklikle bankalara kart hamilinden limit azatlım işlemlerinde açık beyan almayı zorunlu kıldı.

 

Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400 yahut 444 0 400 numaralı hatlardan, Halk Bankası çağrı merkezine ulaşabilir ve herhangi bir müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşmede Halk Bankası kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi ve nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Şubelere Giderek: Etrafınızda herhangi bir Halk Bankası şubesi varsa ve ben telefonla uğraşamam diyorsanız, burada da müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşme sonrasında kredi kartı limitinizi düşürmeniz mümkündür. Nüfus cüzdanınız ve kart bilgileriniz ise her zamanki gibi yanınız da bulundurun.

 

 

Parafree Kartı Limiti Sorgulama

Kart limiti, nakite ihtiyacınız olması durumunda, Parafree kartınızdan çekebileceğiniz maksimum nakit miktarını ifade etmektedir. Nakit avans limiti; Paraf, Paraf Gold’larda ve Paraf Platinum’larda limitin %100’ü, Ticari kartlarda ise limitin %30’ u kadardır. Paraf’ınızda alışverişlerden kaynaklanan borç bakiyesi bulunması halinde nakit avans limitiniz; kullanılabilir limitinizin, nakit avans için belirlenen yüzde oranında olacaktır.

 

Nakit avans limitiniz aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır. Ayrıca nakit avans limitinizi 0850 222 0 400 Halk Bankası Dialog, Halk Bankası İnternet Şubesi ve Halk Banka Şubeleri’nden öğrenebilirsiniz. Paraf Platin için nakit avans limiti toplam limit kadardır. İster limitinizin tümünü nakit avans için, isterseniz de alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Paraf’ınıza tahsis edilen limit, kartınızın yapıştırılarak gönderildiği kart sunum mektubunda ve aylık gönderilen hesap özetinizde yer almaktadır. Paraf limitinizi ayrıca Halk Bankası Dialog, Halk Bankası İnternet Şubesi ve Halk Bankası Şubeleri’nden öğrenebilirsiniz.

 

KAYNAK: https://www.ogrencikredi.com/halkbank-ogrenci-kredi-karti/

- Bir önceki yazımız olan Finansbank internet alışveriş onayı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *