«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Para Veren Şahıslar Kimlerdir?

Para Veren Şahıslar Kimlerdir?

Para Veren Şahıslar Kimlerdir?

Bankacılık sektörü her geçen gün büyüyen ve gelişen bir sektör olsa da ne yazık tüm vatandaşlara hitap etmemektedir. Çünkü bankalar ve aynı sistemde çalışmakta olan yerler yalnızca ödeme yapma konusunda güven veren kişilere borç para vermektedir. Bu sebepten dolayı da milyonlarca kişi banka harici yerlerden kredi almak zorunda kalmaktadır. Bu alanda hizmet veren yerlerin sayısı da son derece fazladır. Bunlar arasından en çok tercih edileni ise elden para veren şahıslar olmaktadır.

Elden Para Veren Yerler

Belirtildiği üzere bankalardan kredi alamayan kişiler hem bir hayli mağdur hem de oldukça fazla sayıdadır. Milyonlara ulaşan bu kişiler para bulmakta güçlük çektikleri için kendilerine çözüm sunacak yerler aramaktadır. Bu durum da hali hazırda mağdur olan kişilerin bu durumundan faydalanmak isteyen kişilere fırsat sunmaktadır.  her ne kadar insanlara çözüm sunduğunu söylese de ne yazık ki gerçekten de hizmet veren şahısların sayısı yok denecek kadar azdır.

piyasada son derece yaygın bir şekilde varlık göstermektedir. hatta hemen hemen her yerde “senetle para verilir”, “elden para verilir” ya da “ nakit para verilir” tarzında ilanlara denk gelmekteyiz. Ancak bu ilanlar ile dikkat çekmekte olan yerler ya da kişiler çok da iyi niyetli değildirler. Belirttiğimiz üzere yalnızca zor durumda olan bu kişilerin mağduriyetlerinden faydalanmak istemektedirler.

Tefecilik Sistemi

Bu kişilerin genel olarak tefeci olduğunu söylemek de mümkündür. Tefecilik sistemi yıllardan bu yana ülkemizde uygulansa da son derece riskli ve de tehlikeli bir seçenektir. Bahsi geçen bu kişiler oldukça yüksek komisyon ya da faiz ödemeleri talep etmekte ve de tek senet yaparak ödeme sürecini de sabote edebilmektedirler. Bu yüzden elden para veren şahıslar ile iş yapmadan önce iyice düşünmeli ve yalnızca güvenilir olan kişilerden borç para almalısınız.

Aksi takdirde yasal olmayan yollar ile alacağınız bu sizin için son derece tehlikeli olacak ve hatta yaşamakta olduğunuz maddi problemin daha büyümesine ve içinden çıkılmaz bir hal almasına neden olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Para Veren Kuyumcular Nerelerde Bulunur? başlıklı makalemizde kuyumcu kredisi, nakit para veren kuyumcular ve senetle altın veren yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *