«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Para Veren Kuyumcular Nerelerde Bulunur?

Para Veren Kuyumcular Nerelerde Bulunur?

Para Veren Kuyumcular Nerelerde Bulunur?

Son zamanlarda en çok popüler olan borç para bulma yöntemlerinden biri de almaktır. Bankaların kredi almak isteyen kişilerin büyük çoğunluğunu geri çevirmesi insanları daha farklı yollar aramaya sevk etse de para veren kuyumcular yaşanmakta olan mağduriyeti sona erdirme konusunda faydalı olmuştur. Bu yüzden de artık oldukça revaçtadır. Eğer siz de bankalardan ya da benzer şekilde hizmet vermekte olan yerlerden  borç para veya kredi almakta zorlanıyorsanız söz konusu olanak dahilinde yaşamakta olduğunuz para problemini çözme olanağı yakalayabilirsiniz.

Senetle Para Veren Kuyumcular

Bahsi geçmekte olan bu kuyumcular talep etmekte olan kişilere senetle borç para hizmeti sunmaktadır. Bu sistem ile çalışmakta olan kuyumcuların sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Bunun en temel sebebi ise söz konusu uygulamanın kuyumcular için de son derece avantajlı olmasıdır. Çünkü kuyumcu kredisi belli bir komisyon karşılığında verilmektedir. Bu konuyu daha net anlatmamız gerekir ise;

  1. Belli tutarda bir borç para ya da başka bir deyiş ile kredi talebi ile kuyumcuya gittiğiniz zaman ilk olarak sizden ödemeyi nasıl yapacağınız sorulmaktadır.
  2. Bu kapsamda senet ile ya da kredi kartına taksit ile ödeme yapma olanaklarınız mevcuttur.
  3. Kredi kartında bulunmakta olan mevcut limitini nakit avans ile kullanamayan kişiler genel olarak taksitle altın alıp sonra bozdurmayı tercih etmektedir. bunun haricinde genel bir nakit para sıkışıklığında tercih edilmektedir.
  4. Detayları anlatılmakta olan bu ödeme seçeneklerinin ikisinde de belli oranda da bir komisyon ödemeniz gerekmektedir.
  5. Örnek verecek olur isek 50 bin Türk Lirası tutarındaki bir kredi için yüzde on oranında komisyon talep edilir ise geri ödemeniz 55 bin Türk Lirası olacaktır.

Bu sistem tamamen banka kredileri aynı olmakta ve hemen hemen herkese de verilmektedir. Bu sebepten bankalar ile aranız iyi  olmasa bile nakit para sıkıntınızı son derece hızlı ve bir o kadar kolay bir şekilde çözme olanağınız bulunmaktadır.

Nakit Para Veren Kuyumcular

Bu konu ile alakalı olarak merak edilmekte olan bir başka önemli detay ise “nakit para veren kuyumcular nerede bulunur?” sorusudur. Aslında bahsi geçen bu yerlere hemen hemen her yerde rastlamak mümkündür. Ancak pek çok farklı ilde bulunmakta olan kuyumcular çarşısı tarzındaki yerlere gitmeniz çözüme ulaşmak için çok daha faydalı olacaktır. Ankara’daki Çıkrıkçılar Yokuşu, İstanbul’daki Bakırköy kuyumcular çarşısı ya da Kırşehir’deki Yeraltı Çarşısı bu konuda verilecek örnekler arasında yer almaktadır. Bunun haricinde Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Muğla, Şanlıurfa, Diyarbakır, Sivas ve benzeri illerde de senetle para veren kuyumculara  ulaşmak son derece kolaydır.  Eğer yaşadığınız yerde bu şekilde hizmet veren bir kuyumcuya ulaşamıyorsanız yapacağınız şey tanıdık bir kuyumcu ile anlaşmak ve size kuyumcu kredisi vermesini sağlamaktır.

- Bir önceki yazımız olan Faturalı Hatlara Kredi Alınır Mı? başlıklı makalemizde faturalı hatta kredi nasıl oluyor?, Faturalı hatta kredi veren telefoncular ve GSM hattına kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *