«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Kredi kartları artık hayatımızda vazgeçilmez bir hal aldı. Öyle ki tüm ihtiyaçlarımızı ondan karşılıyor ve sonrasında tüm maaşı ona yatırıyoruz. Kredi kartı başvurusu yaptığımız bankalarda sorduğumuz ilk şeylerden biri kredi kartı kaç günde gelir oluyor. Bu sorunun cevabı ise hemen hemen her bankada aynı. Özel bir durum söz konusu olduğunda farklı olabiliyor tabi. Çünkü bazı bankalar anında kredi kartı verebiliyor.

Bankadan bankaya değişen kredi kartı çeşitlerinde, kredi kartınızın türü kredini kartının gelme süresini etkilemiyor. Yani seçtiğiniz kartın özellikleri kredi kartınızın elinize ulaşma süresini değiştirmiyor. Ayrıca kredi kartı başvuruları da sadece bankaların şubeleri aracılığıyla yapılmıyor. Kredi kartı başvuruları bankaların şubesi dışında internet bankacılığı aracılığıyla, telefon bankacılığı aracılığıyla ya da online bankacılık üzerinden rahatlıkla yapılabiliyor. Size en yakın olan banka şubesinden başvurunuzu yapabileceğiniz gibi oturduğunuz yerden de kredi kartı başvurusu yapabilirisiniz.

Kredi Kartı Başvurusu ve Sonrası

Kredi kartına başvurduktan sonra gelelim kredi kartı kaç günde gelir sorusuna. Öncelikle kredi kartınızın gelmesini istediğiniz adresi seçmeniz lazım. Kredi kartınız ev adresinize, iş adresinize ya da kredi kartını çıkarttığınız bankanın size en yakın olan şubesine gelebilir. Bu üç seçenekten birini seçerek kredi kartınızı nerden teslim alacağınıza karar vermelisiniz. Kredi kartınızın türü gelme süresini etkilemese de seçeceğiniz adres kredi kartınızın gelme süresini etkileyecektir. Şöyle ki eğer kredi kartınızın, kredi kartı için başvurduğunuz bankanın size en yakın olan şubesine gelmesini istiyorsanız bu ortalama 10 gün demektir. Yani 10 gün içerisinde kart şubeye gelecektir.

Onaylanan Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?
kredi kartı kaç günde gelir

Kredi kartına başvuran kişi ise mesai saatleri arasında kredi kartının gelmesini istediği şubeye giderek  kredi kartını satın alabilir. Eğer kredi kartınızı banka şubesine değil de ev ya da iş adresine istediyseniz bu süreç banka şubesinden biraz farklı işleyebilir. Çünkü banka, o anda hangi firma ile anlamışsa kartı onlar getirecektir. Bu da haliyle sürecin biraz uzamasına sebep olacaktır. Dağıtıcı firma tarafından gerçekleştirilecek olan teslimat maksimum 28 gün sürecektir. Eğer dağıtım işlemi tamamlanmamış ise ve bu 28 günlük süre de dolduysa, kredi kartı şubeye geri teslim edilecektir. Eğer kredi kartı sahibi banka şubesine kartını almak için bizzat giderse kredi kartını alabilecektir. Bu şekilde kredi kartı almak gerçekten uzun bir zamanın geçmesine sebep olacaktır.

Kredi Kartı En Geç Kaç Günde Gelir?

Kredi kartı kaç günde gelir sorusunun yanı sıra en çok sorulan sorulardan biri de kredi kartının en geç kaç günde geleceğidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi kartının elinize ulaşması için seçtiğiniz adres, kartınızın gelme süresini etkileyecektir. Ev veya iş yerinize gelmesini istediğinizde bu süre maksimum 28 günü bulurken, size en yakın şubeye gelmesini istediğiniz zaman da maksimum 10 günü buluyor. Ev veya iş adresinize istediğiniz kredi kartınızın elinize ulaşması gereken maksimum süre 28 gündür. Kredi kartına başvurduktan sonra geçen 28 gün içinde kredi kartınız elinize ulaşmadıysa şubeye gönderildi demektir. Çünkü 28 gün içinde kullanıcıya ulaşmayan tüm kredi kartları şubeye gönderilir. Bu aşamaya gelindikten sonra müşteri kredi kartını isterse banka şubesine gidip oradan bizzat kendisi alabilir. Fakat bu işlem biraz zaman alabilmektedir. Kredi kartının elinize en kısa sürede ulaşmasını istiyorsanız seçmeniz gereken ilk yöntem size en yakın şubeye gönderilmesi yöntemidir. Böylece en kısa sürede hem kredi kartınıza kavuşmuş olacak hem de geçen 28 günün ardından tekrar banka şubesiyle uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *