«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2017

Bankaların geliştirmiş oldukları kredi kartları, yalnızca düzenli ve sigortalı olarak bir işte çalışan kişilere değil, üniversite eğitimi alan, 25 yaşını tamamlamamış ve gelir durumunu resmi bir şekilde gösteremeyen kişilere de sunulmaktadır. Şuan birçok banka tarafından çalışmaları tamamlanan kredi kartı hizmetinden söz edebiliriz. Öğrenciler için kullanım alanı bulunduğundan dolayı da hem onlara yönelik ayrıcalıklar sunulmakta hem de herhangi bir kullanım bedeli kredi kartlarına yansıtılmamaktadır. Öğrencilere kredi kartı kapsamında mevcut bir hizmeti olan, başvuruları da kabul eden bankaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Garanti Bankası – Bonus Genç
  • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli
  • Vakıfbank – Like Card
  • Yapı Kredi Bankası – Play Kart

Yukarıdaki bankalar, şuan üniversite öğrencileri tarafından en çok tercih edilen kredi kartlarını geliştirmiş durumdadırlar. Bunlara ek olarak HSBC ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından da üniversite öğrencilerine yönelik kredi kartlarının geliştirildiğinden söz edebiliriz.

Bonus Genç Kredi Kartı

Garanti Bankası tarafından öğrencilere kredi kartı hizmeti sunulabilmesi için geliştirilen Bonus Genç, adından da görüldüğü üzere Bonus dünyasının ayrıcalıkları ile doludur. Bu kredi kartını kullanan kişiler, Türkiye genelinde birçok noktada bulunan üye işyerlerinden yaptıkları her alışverişlerde puanlar kazanacak, özel çekilişlere dahil olabilecek ve alışverişlerinde de Bonus’a özel olarak sunulan fazla taksit sayılarından faydalanabilecekler.

Bonus Genç kredi kartını kullanmak isteyen kişilerin ise 18 yaşını tamamlamış, 25 yaşından da gün almamış olmaları gerekmektedir. Bu koşulu tamamlayanlar, Garanti Bankası’nın internet sitesi üzerinden başvuru yapabilir ya da öğrenci belgeleri ve nüfus cüzdanları ile birlikte Garanti Bankası şubelerine giderek başvurularını yapabilirler.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2017
öğrencilere kredi kartı

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası’nın bir hizmeti olan İş’te Üniversiteli kredi kartı, Maximum avantajları ile de desteklenmiş durumdadır. Bu kredi kartını kullanacak olan kişiler, kimlikleri ile birlikte banka şubelerinden ya da Türkiye İş Bankası’nın internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlayabilirler. Sunulan kredi kartı öğrencilerin kullanımında olduğundan dolayı herhangi bir kart aidatı bulunmamaktadır. Ayrıca, öğrencilerin talep etmesi halinde de temassız özellikli kredi kartları onlara sunulmaktadır.

İş’te Üniversiteli kredi kartı, ilk etapta 500 TL limitli olarak bireylere sunulmaktadır. Fakat, ilerleyen dönemlerde daha fazla limit talep edilirse, 1000 TL’ye kadar herhangi bir kefil şartı olmadan limit artışı sağlanabilmektedir. Fakat, kişilerin limit artış talebinde bulunabilmeleri için İş’te Üniversiteli kredi kartlarını en az 3 dönemdir kullanıyor olması ve borçlarını da aksatmıyor olması gerekmektedir. Bu şart tamamlanıyorsa, internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da İş Cep mobil bankacılık uygulaması üzerinden limit artışı sağlanabilmektedir.

Like Card Kredi Kartı

Vakıfbank’ın hazırlamış olduğu Like Card, sahip olması en kolay kredi kartlarından birisidir. Bu kredi kartına başvuruda bulunmak isteyen kişilerin yalnızca internet üzerinden başvurularını yapmaları yeterlidir. Like Card için hazırlanan internet sitesinden başvurusunu tamamlayan kişiler, kredi kartı sonuçlarını da aynı site üzerinden takip edebilecektir. Kredi kartı onaylandıktan sonra başvuruda belirttiğiniz adresinize 30 iş günü içerisinde kurye tarafından teslim edilecektir. Bu sayede kredi kartınızı teslim almak için şubeye gitmenize de gerek kalmayacaktır.

Yapı Kredi Play Kart

Öğrencilere kredi kartı sunan bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası, şuan en çok tercih edilen kredi kartının da mimarı olmuştur. Kart aidatı bulunmayan, nakit avans özelliği bulunan ve ekstra taksit ile puan imkanlarından faydalanmanızı sağlayan bu kredi kartında, her ay asgari olarak %30’luk ödeme yapmanız gerekmektedir. Birçok avantaj ile öğrencilere büyük kolaylık sağlayan Play Kart için internet üzerinden başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Onaylanan kredi kartınız kuryeye teslim edilerek adresinize gönderilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *