«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Öğrencilere Özel Kredi Kampanyası Geliştiren Bankalar Hangileridir?

Öğrencilere Özel Kredi Kampanyası Geliştiren Bankalar Hangileridir?

Öğrencilere Özel Kredi Kampanyası Geliştiren Bankalar Hangileridir?

Kampanyaları

Öğrencilerin hem eğitim masrafları hem de kişisel harcamalarını karşılayabilmeleri adına birçok bankadan kredi almalarına olanak tanınmaktadır. Uzun zamandır bankalar tarafından öğrencilere yönelik hazırlanan kredi paketlerinin haricinde hazırlanan bu kredi paketleri, limit açısından çok yüksek tutarları kapsamamaktadır. Bundan dolayı, öğrencilerin kredi konusunda beklentilerini kontrol altına alması gerekmektedir. Öğrenciye kredi konusunda destek alınabilecek bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Ziraat Bankası
  • Aktifbank
  • QNB Finansbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Denizbank

Yukarıdaki bankaların hazırlamış olduğu ve öğrencilerin kullanımına sunulan öğrenciye kredi paketlerinde en temel şart, başvuru yapan kişilerin banka müşterisi olmasıdır. Yani, belirtilen bankalarda bir kredi kartınız ya da vadesiz mevduat hesabınız bulunuyorsa, bankadan kredi almanız mümkündür. Ancak, sadece banka müşterisi olduğunuz için sizlere anında kredi sunulmayacaktır. Kredi başvurunuzun onaylanması ve hesabınıza yatırılması için öncelikli olarak kredi notunuzun, banka sicilinizin, hesaplar arası para akış miktarınız ve bankaya yapacağınız başvuru miktarının değerlendirilmesi gerekecektir.

Aktifbank’tan Öğrencilere Özel 30 bin TL Kredi

2017 yılının belki de en çok konuşulan bankalarından birisi olan Aktifbank, N Kolay Kredi ismini verdiği kredi ile sizlere destek olacaktır. Banka tarafından hazırlanmış olan kredi paketinde, üst sınır olarak 30 bin TL başvuru yapabilecek ve borçlarınızı da 48 aya kadar seçeceğiniz vade sürelerinde ödeyebileceksiniz. Banka burada vade konusunu tamamen başvuru yapan kişilere bırakmıştır.

Öğrenciye kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, nüfus cüzdanı ya da öğrenci belgesi ile birlikte şubelere gitmesine gerek yoktur. Bankanın internet sitesine giriş yapıp, N Kolay Kredi kanalından başvurunuzu anında bankaya iletebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra, hiçbir şekilde beklemeyecek ve anında kredi başvurunuzun sonucunu görebileceksiniz. Onaylanan kredinizden sonra ise, sadece bankanın sizi aramasını bekleyeceksiniz. Aynı gün içerisinde sizinle iletişim kuracak olan banka temsilcileri, kredi koşulları ve kredi teslimatı hakkında sizlere bilgi verecektir. Çünkü, kredinizi teslim almanız ya da borcunuzu ödemeniz için illa ki Aktifbank şubesine gitmenize gerek yoktur. PTT aracılığı ile de teslimat yapabilir borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Öğrencilere Özel Kredi Kampanyası Geliştiren Bankalar Hangileridir?
öğrenciye kredi

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye İş Bankası tarafından öğrenciler ve gelir belgesiz kredi kullanmak isteyen kişilere yönelik hazırlanan kredi paketinde, en fazla 20 bin TL için başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapacak olan kişiler, kartları ile birlikte ATM noktalarından başvuruda bulunabilecek, internet veya mobil bankacılık uygulamasından başvurularını bankaya iletebilecektir. Az önce de belirttiğimiz gibi bu kredi paketinde herhangi bir gelir belgesi ya da kefil şartı aranmamaktadır.

İş Bankası en temel şart olarak kişilerin banka sicillerini öne sürmektedir. Eğer banka siciliniz temizse, kredi notunuz 1200’ün üzerindeyse ve bankalara olan ve günü geçmiş herhangi bir ödemeniz yoksa, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması mümkündür. Başvurunuza aynı gün içerisinde geri dönüş yapacak olan banka, onaylanan kredinizi de şubeye gitmenize gerek kalmadan doğrudan hesabınıza aktaracaktır. Sizler de ödemenizi aynı şekilde ATM’den, internet veya mobil bankacılıktan yapabilecek ya da otomatik ödeme talimatı verebileceksiniz.

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi

Öğrenciye kredi almak isteyen kişiler en uğrak noktalarından birisi de QNB Finansbank’tır. Banka, öğrencilere yönelik hazırlamış olduğu Go Kredi Kartı ve Trabzonspor Card üzerinden, anında kredi başvurusu yapılmasına ve anında kredi kullanılmasına olanak tanımaktadır. Eğer banka tarafından sunulan bu kredi kartlarından birisini kullanıyorsanız, sizler de internet veya mobil bankacılık uygulamasından başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Şuan geçerli kampanyalara baktığımız zaman, Trabzonspor Card kullanan kişilere, 900 TL’ye kadar anında ve faizsiz kredi sunulduğunu görebiliriz.

- Bir önceki yazımız olan Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde peşinatsız taşıt kredisi ve taşıt kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *