«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır?

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır?

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır?

Belirli miktar parası bulunan ve bunu da banka faizi ile daha da değerli hale getirmek isteyenler, bankaların ne kadar faiz sunduğunu araştırmakta ve sonrasında da banka seçimi yaparak, bekleme sürecine geçmektedirler. Şuan bankaların genelinde ne kadarlık bir faiz sunulduğuna baktığımız zaman ise, en dikkat çeken banka Odeabank’tır. Bankanın hazırlamış olduğu Oksijen Hesap, kullanıcıların hem Türk Lirası hem de Dolar cinsinden birikimlerine ekstra faiz kazandırmaktadır. İlk kez faiz hesabı açtıracak olan kişilere daha fazla faiz oranı sunan Odeabank, %14,50’lik faiz oranını ilk etapta uygulamaktadır. Belirli bir süre faydalanılabilecek olan bu yüksek faiz oranı sonrasında da banka yine yüksek faiz oranlarından hizmet sunmaya devam etmektedir.

Oksijen Hesap açtıran kişiler sadece yüksek faiz oranlarından değil, bunun beraberinde bir takım ayrıcalıklardan da faydalanacaktır. Birçok faiz hesabında hesap kesim tarihi dışında bilindiği gibi para çekme ya da yatırma işlemi yapılamamaktaydı. Ancak, bu hesapta acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman ATMlerden para çekebilecek, hesabınıza para yatırabilecek ya da ödemelerinizi hiçbir sorun çıkmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Odeabank Oksijen Hesap Nedir? Nasıl Açtırılır?
Oksijen Hesap

Oksijen Hesap Avantajları Nelerdir?

Birikimlerini değerlendirmek için Odeabank’ı tercih eden kişilerin elde edecekleri avantajlar şu şekildedir.

 • Açılacak hesapta standart gecelik faiz oranı uygulaması bulunmaktadır. Bundan dolayı, paranız günlük olarak değer kazanacaktır.
 • Hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verebilecek, hem faturalarınızı güvence altına alacak hem de faiz miktarından herhangi bir kesinti ile karşılaşmayacaksınız.
 • Dilediğiniz an para çekebilir ya da ek ödemelerinizi hesabınızdan yapabilirsiniz. Yapılan işlemlerde, yalnızca 24 saat içerisinde kazanacağınız faiz getirisi hesabınıza yansıtılmayacaktır. Onun dışındaki günlerde, hesabınızdaki paraya gecelik faiz uygulaması yapılmaya devam edecektir.
 • Eğer hesap açtırdıktan sonra farklı kişiler sizin referansınız ile hesap açılışı yaparsa, banka iki yıl süreyle hiçbir bankacılık işleminizden ücret talep etmeyecektir.

Görüldüğü gibi, Oksijen Hesap açtıran kişiler hem yüksek faiz oranları ile birikimlerini hızlı bir şekilde arttırabiliyor hem de bankacılık işlemlerinde büyük ayrıcalıklar elde edebiliyor.

Oksijen Hesap Nasıl Açtırılır?

Hesap açılışı yapacak olan kişiler, aşağıda belirteceğimiz başvuru kanallarından birisini tercih edebilirler.

 1. Odeabank internet sitesine giriş yaparak, burada bulunan başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru yapılabilir.
 2. Odeabank müşterileri tarafından internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden hesap açılışı yapılabilir.
 3. Odeabank telefon bankacılığı olan 444 8 444 arayarak hesap açılışı yapılabilir.
 4. Odeabank şubelerine kimliğiniz ile birlikte başvuru yaparak hesap açılışı yapılabilecektir.
 5. Eğer daha hızlı bir şekilde hesap açtırmak isteniyorsa, OKSIJEN yazııp TC kimlik numaranız ile birlikte 8444’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Oksijen Hesap açtırmak isteyen vatandaşlarımızın, bu şekilde başvuru yapması yeterli olacaktır. Gerekli işlemler yapılıp hesap açılışı sağlandıktan sonra, kişiler toplu miktarda para yatırabilir ya da belirleyecekleri zamanlarda hesaplarına para girişi sağlayabilirler.

Oksijen Hesap Faiz Oranları Ne Kadar?

Odeabank tarafından %14,50’lik faiz getirisi elde edilmesini sağlayan bu hesapta, yatırım yapılacak miktarlara göre kişilerin farklı miktarlarda faiz getirisi elde etmeleri sağlanmaktadır. Buna göre, yatıracağınız paraya göre elde edeceğiniz faiz getirisi şu şekildedir.

 • 4 bin TL ile 50 bin TL arasında %14,50
 • 50 bin TL ve 100 bin TL arasında %14,50
 • 100 bin TL ile 250 bin TL arasında %13,00
 • 250 bin TL ile 500 bin TL arasında %10,00
 • 500 bin TL’nin üzerinde ise %0,25

Bankanın, yatırım miktarlarınıza göre sunacağı faiz oranları yukarıdaki gibidir. Bu faiz oranları ve miktarları göz önünde bulundurarak belirttiğimiz başvuru kanallarından hesap açılışını yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur? başlıklı makalemizde ek hesap ve iş bankası kmh hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *