«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. Odeabank Eğitim Kredisi Başvurusu ve Başvuru Şartları

Odeabank Eğitim Kredisi Başvurusu ve Başvuru Şartları

Odeabank Eğitim Kredisi Başvurusu ve Başvuru Şartları

Günümüzde iyi bir eğitim almak ve bu sayede geleceğimizin kontrol altına alınabilmesi için, maddi açıdan biraz zorlanmamız gerekmektedir. Çünkü, geçtiğimiz yıllarda aileler sadece üniversite eğitimi için maddi açıdan neler yapabileceğini düşünürken, şimdi orta ve lise dengi okullarda eğitim gören çocukların aileleri bile maddi açıdan arayış içerisine girmektedir. Çocuklarının en iyi şekilde eğitim almasını isteyen aileler için ise, Odeabank’ın geliştirdiği çok özel bir kredi paketi bulunmaktadır. Eğitim kredisi adı verilen bu hizmette, hem üniversite eğitimi alacak hem de üniversiteye hazırlık döneminde özel okulda eğitim alacak öğrencilerin eğitim masraflarının çok uygun faiz oranları ile karşılanması amaçlanmaktadır.

Kredi paketinin detaylarına bakıldığı zaman, ilk etapta 60 aya varan vade seçenekleri ve 5 yıla kadar uzatılabilen bu vade seçeneklerini destekleyen düşük kredi faiz oranları dikkat çekmektedir.

Odeabank Eğitim Kredisi Hesaplama

Odeabank tarafından hazırlanan eğitim kredisi paketinden yardım almak isteyen aile ve öğrenciler, 3 aydan 60 aya kadar vade seçimlerinden faydalanabilmektedir. Bankanın yapılacak olan her başvuru işleminden %1,55’lik kredi faiz oranı uygulaması bulunmaktadır. Buna göre, yapılacak başvurulara ilişkin örnek hesaplama tablomuz şu şekildedir.

 • Kredi Miktarı: 20 bin TL
 • Vade Süresi: 12 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,55
 • Kredi Tahsis Ücreti: 105 TL
 • Aylık Kredi Taksiti: 1.875 TL

Bankanın belirlediği koşullara göre örnek hesaplamamız yukarıdaki gibidir. 12 aylık vade seçeneği ile 20 bin TL kredi kullanan kişiler, bankaya yapacakları ödemeler sonrasında, toplam 22 bin 500 TL ödeme yapmış olacaktır. Buna ek olarak, ailelerin daha uzun vade süresi seçimi yaparak, ödemelerini daha kolay yapmak istediklerinde karşılarına çıkacak tabloyu da şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kredi Tutarı: 20 bin TL
 • Vade Süresi: 60 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,55
 • Kredi Tahsis Ücreti: 105 TL
 • Aylık Taksit: 556 TL

Eğer aynı kredi miktarı için 60 aylık vade seçilmek istenseydi, ödeme tablosu yukarıdaki gibi olacaktır. Ayda 556 TL gibi düşük bir miktar ödeyecek olan kişiler, vade sonunda da bankaya tüm masraflar dahil 33 bin 360 TL ödeme yapmış olacaktı.

Odeabank Eğitim Kredisi Başvurusu ve Başvuru Şartları
eğitim kredisi

Odeabank Eğitim Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğitim kredisi için bankanın belirlediği koşulları ve bu koşullara göre kredi hesaplama işlemlerini yukarıda sizler için belirttik. Eğer bu koşullar sizin için uygunsa hem çocuklarınızın hem de kendinizin eğitim masraflarını karşılayabilmek için, Odeabank şubelerine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde öğrencilerin de başvuru yapacağı düşünülerek herhangi bir gelir belgesi şartı belirtilmemiştir. Ancak, öğrencilerin yapacakları başvurularda velileri kefil olacağından dolayı, onlara ait gelir belgesi istenecektir. Buna ek olarak, başvuru işlemlerindeki en önemli belgenin, okuldan alınacak bir masraf belgesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu belge, hem kişilerin hangi okulda öğrenim gördüğünü, hangi alanda kullanacaklarını ve toplam eğitim masraflarının ne kadar olduğunu göstermesi açısından banka tarafından talep edilmektedir. Tüm belgeler tamamlandıktan sonra da başvuruların Odeabank şubelerinde yapılması gerekmektedir.

Eğitim Kredisi Şartları Nelerdir?

Odeabank eğitim kredisi başvurusunda yukarıda da belirttiğimiz gibi öğrenim görülen okuldan bir yazı alınması gerekmektedir. Bu yazı, okula yapmanız gereken ödemeyi, bu ödemenin ne kadar olduğunu ve ödemenin hangi hesaba yapılması gerektiğini belirtmektedir. Belgeyi Odeabank’a teslim ettiğiniz zaman, banka tarafından ödemeler doğrudan okula yapılacaktır. Bunun yanı sıra, yurtiçinde eğitim gören kişiler gibi, yurtdışında eğitim gören öğrencilerin masraflarını karşılayabilmek adına da bu şekilde belge alması gerekecektir. Eğer eğitim gereçleri alınmak için başvuru yapılacaksa, bu durumda kişilerin proforma faturası alıp şubelere teslim etmesi gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Peşinat Ödemeye Gerek Kalmadan Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde peşinatsız taşıt kredisi ve taşıt kredisi kampanyası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *