«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Anında Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anında Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anında Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler, günümüz şartlarında banka şubelerinde sıra beklemek ya da ek bir evrak hazırlamak durumunda değildirler. Eğer bankacılık hizmetlerinde çok büyük bir öneme sahip olan kredi notu ve banka sicili şartlarını tamamlamada herhangi bir sorun yaşanmıyorsa, kişilerin hem telefon hem de internet üzerinden anında kredi kartı başvurusunda bulunması yeterli olacaktır. Son dönemlerde anında kredi kartı başvurusu yapmak için araştırma yapan kişiler de bunun en iyi göstergesidir. Hatta şuan ki bankacılık işlemlerine baktığımız zaman, bankaların kişilere özel bir teklif ile kredi kartı sunduğunu, bunun için de kişilere müşteri hizmetleri üzerinden telefon açıldığını belirtebiliriz. Kişiler kabul etmesi halinde, telefon üzerinden kısa bir bilgilendirme sonrasında kredi kartı başvurusunu yapması mümkündür.

Anında Kredi

Kişilerin anında kredi kartı başvurusu ‘nda bulunabileceği bankalara baktığımız zaman şu sıralamayı yapmamız mümkündür.

  1. Garanti Bankası
  2. Türkiye İş Bankası
  3. ING Bank
  4. Odeabank
  5. Yapı ve Kredi Bankası

Bonus kredi kartları ile ön plana çıkmakta olan Garanti Bankası’ndan kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanıyorsa, doğrudan bu yol ile başvuru yapabilecektir. Bunun dışındaki başvurularda ise bankanın internet sitesinin ya da 444 0 333 Garanti Bankası müşteri hizmetleri üzerinden başvuru yapılması mümkündür.

Türkiye İş Bankası’nın kredi kartı hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler, tek bir kısa mesaj ile başvuruda bulunabilmektedir. Bunun için hangi kredi kartına başvuru yapacaksanız ismini yazarak bir boşluk bırakın, sonrasında 11 haneli TC kimlik numaranızı yazarak 4421’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Kişilerin başvuru sonrasında sadece 10 iş günü içerisinde kredi kartlarına ulaşmalarını sağlayan ING Bank, yine kişilerin tek bir kısa mesaj ile işlem yapmalarına olanak tanımaktadır. Anında kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler KART yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını yazdıktan sonra 2205’e kısa mesaj göndermelidirler.

Odeabank ve Yapı Kredi Bankası için kredi kartı başvurusu yapacak olan kişiler ise, doğruda müşteri hizmetleri üzerinden başvuru yapabilmektedirler. Odeabank için 444 8 444 müşteri hizmetlerinin Yapı Kredi Bankası için de 444 0 444 müşteri hizmetlerinin aranması yeterlidir.

- Bir önceki yazımız olan Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Bonus Kart Başvuru Kriteleri, Bonus Kredi Kartı Başvurusu İçin Ne Yapmalı? ve Bonus özellikli kredi kartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *