«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Nakit Avans Nedir?

Nakit Avans Nedir?

Nakit Avans Nedir?

Belli dönemlerde nakit sıkıntısı çeken ve acil nakit ihtiyacı olan kişiler kredi kartı kullanıyorlar ise nakit avans çekebilmektedir. Nakit sıkıntısı çeken kişilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yarayan bu hizmet pek çok bankanın kredi kartı tarafından da sunulan bir hizmettir. Peki ?

Nakit avans, kişilerin kredi kartları aracılığı ile çekebildikleri tutarlar anlamına gelmektedir. Nakit avans çekebilmek için ise kredi kartının kullanılabilir limitinin yeterli olması gerekmektedir. Kullanılabilir limitin belli bir oranı nakit avans için ayrılmakta ve kişiler bankanın müsaade ettiği tutar kadar çekim yapabilmektedir. Bu tutarlar ise hesap kesim tarihi gerçekleştikten sonra tek seferde kredi kartına yatırılmalıdır.

?

Nakit avans nedir sorusunun yanı sıra kişiler nakit avansın nasıl çekildiğini de merak etmektedir. Nakit avans, ATM’lerden çekilebileceği gibi mobil bankacılık ya da internet bankacılığından da çekilebilmektedir. Kullanıcılar avanslarını bankamatiklere okuttuktan sonra menüden nakit avansı seçmek durumundadır. Buradan ne kadar tutar çekileceği girildikten sonra onay verilmekte ve nakit tutar ATM’lerden alınabilmektedir. Nakit avans, küçük tutarlardan oluşabileceği gibi bankaların belirlemiş olduğu daha yüksek tutarlar üzerinden de sağlanabilmektedir.

Mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığından nakit avans çekmek isteyen kişiler ise şifrelerini girdikten sonra nakit avans menüsünden tutarlarını belirleyebilmekte ve çektikleri avansları hesaplarına aktarabilmektedir.

Nedir?

Nakit avans nedir sorusunu soran kişiler aynı zamanda bu işlemin faizinin ne kadar olduğunu da merak etmektedir. Faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir; ancak çekilen avans 20 gün içinde bankaya ödendiği takdirde faiz işlemi uygulanmamaktadır. Bu durum da kişilere büyük avantaj sağlamaktadır.

Nakit avans kullanımı Türkiye’deki pek çok bankanın kredi kartları aracılığı ile sunulmaktadır. Kullanıcılar da seçmiş oldukları bankaların kredi kartları aracılığı ile nakit avans işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Pek çok banka bu işlemi müşteri hizmetleri aracılığı ile de sunmaktadır. Müşteri hizmetleri yetkilileri aracılığı ile taleplerde bulunan kişiler kullanmış oldukları nakit avansların hesaplarına transfer edilmesini talep edebilmektedir. Müşteri hizmetlerindeki yetkililer transfer işlemlerini sağladıktan sonra kullanıcılar miktarı kullanmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *