«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredi Kartı Alternatifi Mobil Ödeme Talimatı Nedir? Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Alternatifi Mobil Ödeme Talimatı Nedir? Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Kredi Kartı Alternatifi Mobil Ödeme Talimatı Nedir? Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Mobil ödeme olarak bilinen ve kontrolü GSM operatörleri tarafından sağlanan bu yöntemde birçok farklı uygulama metodu kullanılabilmektedir. Bankaların sunduğu kredi kartlarından farklı olarak mobil ödeme seçeneğini kullanarak, telefon faturasına ek alışveriş yapma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Hemen her operatör bünyesinde yer alan bu mobil ödeme seçeneği, tamamen ücretsiz olarak sunulan bir servistir. Bu servis bünyesinde sadece ödemek istediğiniz daha doğrusu aldığınız hizmetin parasını ödemek zorundasınız. O da telefon faturanıza olduğu gibi faiz uygulanmadan yansıtılmaktadır. Faturaya ek telefon almak fikrine benzeyen bu yöntemle, kredi kartı kullanmaksızın telefondan otomatik ödeme talimatı vermek mümkün olmaktadır. Bunun için hattınızın düzenli ödemelere odaklı olarak faturalı olması gerekmektedir. Bu ödemeler fatura bedelinize incelemeniz durumunda mobil ödeme talimatı olarak yansıtılacaktır.

Mobil Ödeme İle Otomatik Ödeme Talimatı Vermek Mümkün Mü? Nereden Alışveriş Yapılabilir?

yapmak istiyorsanız belli başlı platformlara başvurmanız gerekmektedir. Mobil platform üzerinden ödeme kabul eden kaliteli firmalar haricinde hiçbir yerde bu özelliği kullanmayınız. Aksi takdirde ciddi dolandırıcılık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Mobil ödeme ile yani telefon faturasına ek olarak aylık ödeme kabul eden birincil platform olarak BluTV gösterilebilir. Buna ek olarak çeşitli müzik servisleri ve Google Play Strore’da yine bu çeşitte ödeme kabul etmektedir. Bu aylık olarak ödeme yapabileceğiniz ayrıca faturaya otomatik talimat verip her ay o servisi satın alabileceğiniz bir yapı. Kısacası bir film üyeliği alıp talimat vermeniz durumunda her ay siz bir şey yapmadan onay SMS’i gelecektir. Bu sayede mecburiyet olmadan ve SMS’e onay vermediğiniz sürece yenilenmeyen bir otomatik ödeme talimatı vermiş olursunuz.

Mobil Ödeme İle Ödeme Nasıl Yapılır? Mobil Ödeme Kapatma ve Mobil Ödeme Talimatı İptal Etme!

Mobil ödeme nedir? sorusunu soranlar için basitçe anlattık. Bu noktada eğer mobil ödeme ile bir yerden hizmet almak istiyorsanız, bunun için genellikle internet sitesinden mobil ödeme sayfasına girmeniz gerekir. Bu aşamalar standart olarak şu şekilde ilerlemektedir.

  • Sitenin bilgi kısmında telefon numarası girin,
  • Sonrasında size gönderilen SMS’i okuyun.
  • Sonrasında onay için ne istendiyse, (örn. Evet) yazarak mesajı cevaplayın.
  • Ödeme detaylarına ilişkin GMS operatörünüz tarafından onay mesajı geldiğinde ödemeniz gerçekleşmiştir.

için ilk olarak bu özelliği tamamen kapatabileceğiniz bilgisini paylaşalım. Bu özelliği GSM hizmeti aldığınız firmayı arayarak kapatabilir, dilerseniz mobil uygulama üzerinden de kolayca kapatabilirsiniz. ise her ay size gönderilen onay mesajına olumsuz cevap vermeniz yönünde kapanacak ve durdurulacaktır. Sorun yaşamamak maksadıyla güvenilir platformlar üzerinden hizmet almanızı tavsiye ederiz.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *