«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Memura Konut Kredisi Çıkar Mı? Memura Konut Kredisi Veren Bankalar

Memura Konut Kredisi Çıkar Mı? Memura Konut Kredisi Veren Bankalar

Memura Konut Kredisi Çıkar Mı? Memura Konut Kredisi Veren Bankalar

Memura konut kredisi çıkar mı? sorusunun cevabı oldukça açıktır. Memur çalışan kesimde yer aldığı için kredi gibi ekonomik desteklerin kendisine çıkmasında herhangi bir sorun olmayacaktır. Ancak bazı kriterlerin kişi tarafından taşınıyor olması gerekmektedir. %80 oranına varıncaya kadar ev kredisi çekebildiğimiz şu günlerde memurun ilk olarak konut kredisi alması için peşinat sahibi olması gerekmektedir. Mamura konut kredisi çekmeden evvel bu şart önden sunulur. Buna ek olarak kişinin mevcutta ödeyebileceği tek çekim kredi kartı borcundan farklı olacak şekilde kredi borcunun olmaması gerekmektedir. Kişinin borç limitleri dolu olduğunda oldukça uzun vadeli olup ödeme süreci de zorlu geçen konut kredisine onay verilmemektedir. Kredi notu ise son unsurdur. Kredi notunun yeterli olması gerekmektedir. Kişi düzenli olarak kredi kartı kullandıysa veya kredi çekip düzenli olarak ödediyse, bu durumda kredi notundan yana hiç tasanız olmasın.

Memura Konut Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları

Memura konut kredisi veren bankalar genel olarak tüm bankalardır diyebiliriz. Memurun gelir bilgisi bankalar tarafından güven unsuru olarak algılandığı için bu süreçte bankalar memur özelliklerini muhafaza ettiği sürece kesinlikle geri adım atmayacaktır. Bankalar tarafından şu dönemlerde uygulanan konut kredisi faiz oranları %2 civarında seyrederi. Memur konut kredisi alacaksa maaşını aldığı bankayı yani kampanyalarını kullanmalıdır. Çalışanın artısı kredi paketinde bu tarz birçok konut kredisi türevi bulunur. Başlıca memurun gidip görüşmesi gereken konut kredisi veren bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halk Bankası
  • İş Bankası

Bu gibi ağırlıklı kamu bankaları memura kredi verme noktasında daha da verimli teklifler sunacaklardır.

Memur Konut (Ev) Kredisi Çekebilir Mi?

konusunda hiçbir kısıta tabi değildir. Yasalara göre ek gelir getiren herhangi bir işte çalışılmayıp, ilkelere uygun hal ve hareketlerde bulunan memura kredi çekme hakkı verilmektedir. Yani memur birisinin konut kredisi çekmesinde hiçbir yasal sorun bulunmamaktadır. Ayrıca bu konut kredisi sonrasında zaten kurumlar bünyesinde mal bildirimi ile evin kişi tarafına geçtiği bilgisi de devlete iletilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Tarım Destek Kredileri En Uygun 3 Özel Kredi! başlıklı makalemizde Denizbank arazı kredisi, Denizbank sera kredisi ve Tarım kredisi almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *