«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. MEMLEKETE BAYRAM GELMİŞ

MEMLEKETE BAYRAM GELMİŞ

MEMLEKETE BAYRAM GELMİŞ

Okulların tatil olmasının ardından, Ramazan Bayramı’ nın da gelmesiyle vatandaşlar yollara düştü. Kimileri tatil beldelerine kimileri de akrabaların yanına vardı. Yada hala yollarda. Trafikte ki bu hareketlilik 3 Temmuz’ a kadar sürecek.

Otobüs fiyatlarına Zam

Otobüsçüler Federasyonunun yaptığı açıklamaya göre 260 bin sefer yapılarak, 13 milyon yolcu taşınacak. Haziran ayının başında; İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirle başta olmak üzere, şehirler arası otobüs fiyatlarında yüzde 10 artış oldu. Darısı seyahat firmalarının başına.

Bayramda Büyükşehir Belediyeleri Vatandaşın Yanında ;

Büyükşehir Belediyeleri yolcu taşıma hizmetleri ile yine vatandaşın yanında oldu.

  • Ankara Büyükşehir Belediyesi; bayramda ücretsiz otobüs yolculuğunu kendilerinin ilk kez başlattığını vurgulayarak. EGO otobüslerinin üç günlük bayram tatili boyunca vatandaşları ücretsiz taşıyacağını ifade etti.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi; üç günlük bayram tatili boyuna toplu taşıma hizmetlerini, yüzde 50 indirimli yapacağını belirtti. Ayrıca mezarlıklara ücretsiz ring seferleri de olacak.
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi: bayram süresince, 25 Haziran Pazar, 26 Haziran Pazartesi, 27 Haziran Salı günleri, yüzde 50 indirimle yolcu taşıyacak. Yine diğer belediyelerin yaptığı gibi kabristanlara ücretsiz ring konulacak. Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi, 21 bin 332 aileye adlarına açılmış hesaplara 200′ er TL bayram hediyesi yatırmış. İlk kez geçen sene Ramazan Bayramında başlatılan bu uygulama bayram üzeri ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürürken esnafa da hareketlilik getirmesi bekleniyor.

OTELLER DOLDU

Turizm acente yetkililerinin belirtiğine göre, dört günlük bayram tatili sayesinde otellerin büyük bir kısmı dolmuş. Bu yıl iç turist beklentisi 10 milyon civarında. Ödemelerde taksit imkanı ve kampanyalar sayesinde iç turizm canlanırken. Dış turizmde de; rakiplerimize göre daha ucuz olmamızdan dolayı talep artışı var. Yabancı turizmde Rusya’ nın etkisi büyük. Geçen sene 800 bin Rus turist ağırlamıştık. Bu sene en az 4,5 milyon rus turisti ağırlamamız bekleniyor.

Türkiye Turizminin en iyi yılı 2014 tü. Türkiye’ nin içinde bulunduğu çalkantılar yüzünden 2015 ve 2016 yılları zorlu geçmişti. Siyasi çekişmelere rağmen, 2017 yılında Ramazan bayramıyla gelen turizm hareketliliği artarak devam edecek görünüyor.

İşte görüyorsunuz bizim MEMLEKETE BAYRAM GELMİŞ, başka yerlerde durum nasıl diye düşünürseniz;

Suudi Arabistan Çalışma Bakanlığı 11 gün tatil ilan etmiş. Suudi Arabistan’da Kral Selman 5 gün kendinde koyup on altı güne uzatmış. Sonrada beş gün daha ilave edip. Nihayetinde 23 güne tamamlamış.

Kongo Demokratik Cumhuriyetinde durum nasıl acaba ??

“Bayram gelmiş neyime anam anam garibem”

MEMLEKETE BAYRAM GELMİŞ….

- Bir önceki yazımız olan KIDEM TAZMİNAT FONU başlıklı makalemizde Adına açılmış hesap ve KIDEM TAZMİNAT FONU hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *