«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. MaxiPara Gençlik Kart Özellikleri Nelerdir?

MaxiPara Gençlik Kart Özellikleri Nelerdir?

MaxiPara Gençlik Kart Özellikleri Nelerdir?

MaxiPara Gençlik Kart Nedir?

MaxiPara gençlik kart özellikleri konusunda tüm merak edilenleri cevaplamak maksadıyla böylesi bir içerik hazırlamak istedik. MaxiPara tarafından sağlanan özellikler ve harcama kolaylıkları ile İş Bankası 18 yaşından küçük olan vatandaşlara büyük olanaklar sağlamaktadır. Uzakta okuyan veya durumu itibariyle bir banka hesabına ihtiyaç duyanlar için İş Bankası tarafından ailelere kolaylık sunan bir kart uygulaması bulunmaktadır. Bu kart uygulaması sayesinde kredi kartları gibi harcama limiti olmayan banka kartları çocukların adına verilmektedir. 18 yaşından küçük olsa bile banka kartına ihtiyaç duyan bir çocuğunuz varsa İş Bankası tarafından sağlanan MaxiPara karta kayıt olabilirsiniz. Bu kart tamamen sizlerin velisi olduğu çocuklar için ayarlanmaktadır. Bu kartın üzerinde çocuğunuzun ismi yazar ancak yasal hak sahibi siz yani başvuru yapan ebeveyn olursunuz vermese bile nakit yüklenmesi durumunda birçok farklı alanda harcama yapmanıza olanak sunan bu kartı sağlamaktadır. Verilen bu kartın içerisinde ATM veya para transferleri ile para yüklenmediği sürece kesinlikle harcama yapılamaz. Yani çocuğun sizin denetiminizde olsa bile borçlanması mümkün değildir.

MaxiPara Gençlik Kartın Genel Özellikleri

  • kampanyası adı altında lanse edilmektedir.
  • İçerisinde nakit para varsa harcama olanağı verir.
  • Yasal hak sahibi tarafından nakit çekme özelliği kapatılabilir.
  • Hesabınıza talimat vererek haftalık, aylık veya 3 aylık periyotlarla belirlediğiniz kadar paranın gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
  • En küçük 12 yaşına kadar bu kart sağlanabilir.
  • 18 yaşından büyüklere bu kart verilemez.
  • Şifrelidir ve standart güvenlik önlemlerini barındırır.

Bu kart standart bir maaş kartı gibi işlem yapabilmektedir. Dilerseniz internet alışverişleri dahil olmak üzere hemen her alanda kolayca bu kartı kullanabilirsiniz. Geçerliliği ayrıca yurt dışında da sağlanmaktadır. Bu sayede yurt dışında eğitim gören veya konaklayan çocuklarınıza da bu kartla para verebilirsiniz.

MaxiPara Gençlik Banka Kartı Başvurusu Nereden Yapılır?

MaxiPara Gençlik kart başvurusu için herhangi bir İş Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir. Bu şubelere giderek dilerseniz hemen oracıkta kartı alabilir, dilerseniz de vereceğiniz adrese kartın iletilmesini sağlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Banka Çağrı Merkezleri İstediği Zaman Arama Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde Bankadan gelen telefonlar ve gece arayan banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *