«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kuveyt Türk Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

Kuveyt Türk Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

Kuveyt Türk Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

Ev satın almak ya da evini tamamen değiştirmek isteyen kişiler, birikimlerinin yetersiz kaldığı noktada banka kredilerine başvurmaktadır. Kuveyt Türk; hisse, konut kredisi konusunda esneklik sunan önemli bankalar arasında yer almaktadır. Kuveyt Türk konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşteriler herhangi bir Kuveyt Türk şubesine başvuruda bulunarak kredi taleplerini oluşturabilmektedir. 120 aya kadar vadeli konut kredisi seçenekleri Kuveyt Türk kapsamında müşterilere sunulmaktadır. Aynı zamanda müşteriler, esnek ödeme planlarını kendilerine göre gerçekleştirebilmekte ve aylık taksit tutarlarını da yine kendi gelirlerine göre belirleyebilmektedir. Bu sayede sabit geliri olmayanlar, aylık gelirlerine göre taksitleri belirleyebiliyorlar. Kimlik fotokopisi ya da kimlik aslı ile gerçekleştirilebilecek başvurular dahilinde müşterilerin yapması gereken tek şey, başvuru sağlamak ve onay sürecini beklemek şeklinde seyretmektedir.

ve Vade Seçenekleri

Kuveyt Türk konut kredisi kullanımı gerçekleştiren müşteriler, 100 bin TL 120 ay vadeli kredi çektikleri takdirde, yüzde 1.57 faiz oranından faydalanmaktadır. Müşterilerin toplamda ödeyecekleri tutar 222.750 TL’dir. Aylık taksit tutarı ise 1856 TL olarak belirlenmiştir. Ödeme planlarını kendilerine göre ayarlamak isteyen müşteriler, daha kısa vade seçeneklerinden birini seçebilmekte ve bu kapsamda kredi kullanımı gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda Kuveyt Türk kapsamında çok daha farklı konut kredisi seçenekleri de yer almaktadır. Müşteriler düzensiz ödemelerin yanı sıra sabit ödemeli finansmanlardan da faydalanabilmekte ve bu doğrultuda kredi kullanımlarını sağlayabilmektedir.

Kuveyt Türk Konut Kredisi Başvurusu için Gereken Evraklar

Kuveyt Türk konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen müşterilerden, ek belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgeler ise aylık gelirin kanıtlanabilmesi için maaş bordrosu ya da gelir belgesi gibi evraklardır. Müşteriler, bu evrakları banka yetkililerine ibraz ettikleri takdirde başvuru süreci başlamakta ve kredi değerlendirmesi gerçekleştirilmektedir. Kuveyt Türk genel müdürlükleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda en geç 1 hafta içerisinde müşterilere dönüş sağlanmakta ve kredinin durumu ile ilgili bilgilendirme gerçekleştirilmektedir. BDDK’nın yayınlamış olduğu son karara göre ekspertizlerin biçmiş olduğu değerin yüzde yetmişi kadar tutar bankalar tarafından kredi olarak verilmektedir. Müşteriler kalan %30’luk kısmı kendi birikimlerinden ödemekte ve evlerini de satın alabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *