«
  1. Ana sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. Kreş Açmak İsteyene Devlet Kreş Desteği

Kreş Açmak İsteyene Devlet Kreş Desteği

Kreş Açmak İsteyene Devlet Kreş Desteği

Kreş Açmak İçin KOSGEB

Yıllardır KOSGEB ve bunun gibi devlet kurumları aracılığı ile verilen destekler ile birlikte, hem kişiler kendi işinin patronu oluyor hem de mevcut işletme sahipleri, işletmelerini büyüterek daha fazla kazanç elde ediyor ve daha fazla kişiye de iş imkanı sunuyorlar. Bundan dolayı, ticaret ile uğraşmak isteyen ya da mevcut ticaretini geliştirmek isteyen kişilerin, KOSGEB ve diğer devlet kurumları ile sunulan devlet destek ve hibelerini takip etmesi gerekmektedir. 2018 yılında devlet kurumlarının sunmuş olduğu bu desteklerden birisi de, kreş açmak isteyen kişiler için sunulmaktadır. Devlet kreş desteği ile birlikte, özellikle çalışan ailelerin çocuklarının güvenilir bir şekilde gün geçirmesi, gelişimini tamamlaması ve sosyalleşmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca, çocukların sosyal açıdan gelişimini tamamlaması ve bireyler ile anlaşabilmesi açısından da kreşlerin ne kadar önemli olduğu artık çok daha iyi bilinmektedir.

Devlet kreş desteği için kişilerin yapacakları başvurular, doğrudan KOSGEB kurumuna yapılacaktır. Eğer sizlerin henüz bir kreşi yoksa yani sıfırdan bir kreş inşaa edecekseniz ya da mevcut bir alanı kreşe çevirecekseniz, daha önce de KOSGEB veri tabanında kaydınız bulunmuyorsa, doğrudan KOSGEB kurumuna giderek kurslara katılım için başvuru yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvurularda, yoğunluğa göre sizlere ön mülakat yapılabilecek ya da doğrudan katılımcı sayısı üzerinden kurslara davet alacaksınız.

Devlet Kreş Desteği KOSGEB Eğitimlerine Devam Şart!

Mevcut bir kreşi olan, bunu geliştirmek ya da ek bir bina hazırlamak isteyenler, eğer daha önce KOSGEB veri tabanına kayıt olmamışsa, yine kuruma başvurarak kurslar için başvuru yapmalıdır. Kurslara verilen isim, artık herkes tarafından bilinen uygulamalı girişimcilik eğitimi olarak kayıtlara geçmektedir. Eğer bu kurslara katılım gösterirseniz, tüm derslere girmelisiniz. Çünkü devamsızlık yapan kişiler, sınavlarda başarılı olsa dahi devamsızlık probleminden dolayı girişimcilik sertifikası alamayacaktır.

Kişiler uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamladıktan sonra destek alabilmek için, iş projesi hazırlamak zorundadırlar. Devlet kreş desteği için öncelikle kişisel bilgiler ve işletme bilgileri, sonrasında da çalışma planı ile geleceğe yönelik hedeflerden söz edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde aşamaları tamamlayan kişiler, 50 bin TL tamamı hibe ve sonrasında da daha yüksek tutarlarda faizsiz kredi desteği alabilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Sanayi Teşvik Uygulamaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Bölgesel Sanayi Teşvik Sistemi, Büyük Ölçekli Sanayi Teşvik Sistemi ve Genel sanayi teşvik sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *