«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Bankacılık ürünlerini kullanan kişiler, ek hesap adı verilen bir terim ile sürekli olarak karşılaşmaktadır. KMH olarak da adlandırılan bu hesap, Kredili Mevduat Hesabı olarak bilinmektedir. sorusunu soran kişiler, bu hesabın nasıl işlediğini de merak etmektedir. Vadesiz hesabı bulunan kişilerin eksi bakiyelere düşerek nakit çekebildiği hesaplar KMH olarak adlandırılmaktadır. Bu hesaplar aslında kredi kartları ile benzer özellikleri taşımaktadır. Böylece nakde sıkışan kişiler bu hesaplardan nakit çekebilmekte ve çekmiş oldukları nakitleri de yine hesap kesim tarihinden önce hesaba yatırabilmektedir.

?

Kredili mevduat hesabı nedir sorusunu soran kişiler bu hesabı nasıl açabileceklerini de merak etmektedir. Pek çok banka ise bu bankacılık ürününü kullanıcılara sunmaktadır. Ek hesap olarak da adlandırılan bu hesabın kullanılabilmesi için ise banka sicilinin düzgün olması ve ödemelerde de herhangi bir aksama olmaması gerekmektedir.

Bankaya giderek kişiler KMH başvurusu yapabilmektedir. Başvuru sonucu ise en geç 1 hafta içinde e posta ya da sms ile kullanıcılara bildirilmektedir.

Kredili mevduat hesabı açmak için başvurular internetten ya da mobil bankacılıktan da yapılabilmektedir. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanan kişiler menüye giriş yaparak KMH başvurusu sağlayabilmektedir. Kişilerin kredi puanını otomatik olarak hesaplayan bu sistem anında sonuç vermekte ve ekranlarda sonucun olumlu ya da olumsuz olduğu görüntülenmektedir.

Nelerdir?

Kredili mevduat hesabı nedir sorusunu soran kişiler faiz oranlarını da merak etmektedir. KMH hesaplarının faiz oranlarını bankalar belirlemektedir. Her bankanın farklı faiz oranı olduğu için de çekilen tutarın ödemesi farklı olmaktadır.

Kredili Mevduat Hesaplarında limitin ne kadar olacağı da yine sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Kredili mevduat hesabında limit belirlemesi banka tarafından kişinin banka geçmişine göre belirlenmektedir. Banka notu yüksek olan kişilerde KMH limiti yüksek olabileceği gibi limitler nedeniyle düşük de olabilmektedir. Ödemelerini düzenli yapan kişiler için banka tarafından limit artırma gibi işlemler de sağlanabilmektedir. Kişiler limit artışı için kendileri de başvuru yapabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *