«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredili Mevduat Hesabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kredili Mevduat Hesabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kredili Mevduat Hesabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Sektör içerisinde birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar müşterilerine birçok hizmet vermektedir. Bu hizmet sayesinde istediğiniz yöne para gönderme işleminden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bankalar hayatı daha da kolaylaştırmaktadır. Akıllı cep telefonu üzerinden bağlantı kurarak bankacılık işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmektesiniz. Bu da size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bu işlemlerden yararlanabilmeniz için banka da aktif bir hesabınızın olması yeterli olacaktır. Herhangi bir bankadan hesap açtırabilirsiniz. Bankalara para da yatırabilirsiniz. Bankalar müşterilerine hesabı açmaktadır. Bu hesap size nakit akışı sağlar. Bundan yararlanabilmeniz için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Kredili mevduat hesabı nedir? Bu hesap banka tarafından size özel olarak açılır.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır 

Herhangi bir bankadan öncelikle hesap açtırmanız gerekir. Hesap açtıktan sonra kredili mevduat hesabı da açtırmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu hesabı banka size özel olarak açar. Ve belirli bir limit belirler. Bu limit dahilinde nakit para olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu limiti arttırmak isterseniz bankanız ile görüşerek arttırabilirsiniz. Herkes bu hesabı açtırabilir. Kullandığınız kadar bakiyeyi ekstre tarihinden sonra ödemeniz gerekir. Ayrıca bu tutarları alışveriş yapmak veya başka yerde harcamak için de kullanabiliriniz. Bu hizmet yasal çerçeve içerisinde size verilir. Bundan dolayı sizde bu hizmetten yararlanarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
kredili mevduat hesabı nedir

Bu Hizmetten Kimler Yararlanabilir

Bu hizmetten bankada hesabı olan herkes yararlanabilir. Ayrıca kredi notu yüksek olan kişiler yararlanabilmektedir. Maaş aldığınız hesap var ise bu hesabı açtırmak daha kolaydır. Hatta bankalar otomatik olarak a açılış yapabilmektedir. Eğer bu hesap açıldıktan sonra kullanım yapmayacaksanız bankaya talimat vererek iptal de ettirebilirsiniz. Bunun için ilgili bankanın çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız oradan da kapatma yapabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı nedir? sorusu bu şekilde cevap bulmaktadır. Hesabı açtırmak istediğinizde şube haricinde internet bankacılığını da aktif olarak kullanabilirsiniz. İstediğiniz limit oranını da belirleyerek hesabı kısa süre içerisinde açabilmektesiniz. Bunun için bankanın internet şubesine girmeniz yeterli olacaktır. Günümüzde birçok kişi bu hesabı aktif olarak kullanmaktadır.

Bu hesabı kullanmanın birçok yararı bulunmaktadır. Öncelikle nakit paranız bittiğinde bu mevduat hesabından para çekebilirsiniz. Ayrıca paranız yetmediğinde de bu hesabı aktif olarak kullanabilirsiniz. Bu hesaptan para çekmek de oldukça kolaydır. Bunun için kredili mevduat hesabınızdan diğer aktif hesabınıza havale yapabilirsiniz. Ayrıca isterseniz de atm lerden de çekim yapabilirsiniz. İlgili bankanın atm üzerinden istediğiniz tutarı çekebilirsiniz.

Banka size burada bir limit belirler. Bu limitte sizin maaş durumunuza veya gelir durumunuza göre belirlenir. Destekleyici olan bu hesaptan harcama yaptığınızda ödemek zorundasınız. Ödeme yapmadığınız zaman hesabınız kapanır ve kredi notunuz da olumsuz olarak etkilenir. Bundan dolayı harcama yaptığınızda düzenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı nedir? sorusunu cevabı olarak bankada bulunan hesabınıza destekleyici bir ek gelir olarak tanımlanabilir. Bu kredili hesap her banka tarafından uygun görüldüğü takdirde açılmaktadır. Bunun için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Birçok insanın kullandığı bu hizmet sayesinde paraya sıkıştığınız anda bu hesap devreye girecektir. Ayrıca isterseniz fatura ödemelerinizi bu hesaba otomatik olarak bağlayabilir ve maaş hesabınızdan bu kredili mevduatı ödeyebilirsiniz. Bu sayede fatura takip etme derdinden de kurtulursunuz. Profesyonel bir şekilde bu hesaplardan yararlanmak istediğinizde bankaların çağrı merkezleri ile iletişim kurmanız yeterli olacaktır. Bu sayede nakit açısından herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

 

- Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu başlıklı makalemizde bonus kredi kartı ve garanti kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *