«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kredi Notunun Düşük Olması Ne Anlama Gelir?

Kredi Notunun Düşük Olması Ne Anlama Gelir?

Kredi Notunun Düşük Olması Ne Anlama Gelir?

Kredi Notunun Düşük Olması Nasıl Sonuçlar Doğurur?

Kredi notunun düşük olması ne anlama gelir sorusunu soran okurlarımız için detaylı cevaplar içeren bir içerik hazırladık. Düşük bir kredi puanına bakan birisinin sizin hakkında ne anlayacağını merak ediyorsanız bu içeriği sonuna kadar okuyarak bilgi alabilirsiniz. Kredi notu kişinin geçmiş harcama ve borçlanma detaylarını ortaya koyan veridir. Daha doğrusu banka ile borçlanma boyutunda sürdürülen ilişkilerin genel analizine ve ortalama kararına kredi puanı adı verilmektedir. Kredi puanı ile kredi notu aynı şeydir. Bu veri sizlerin geçmişte aldığınız kredi kartlarını, kredileri ve diğer borçları ortaya koymaktadır. Bankaların kredi veya kredi kartı verirken kişi hakkında bilgi edinmek maksadıyla başvurdukları en önemli kaynak şüphesiz kredi notudur. Bankalar tarafından Findeks veri tabanından elde edilen bu bilgi, bankaların karar aşamasında kullanılmaktadır. Kredi notu düşük olanlara bankalar nasıl bakar dilerseniz birkaç başlık altında inceleyelim.

Borcuna Sadık Değildir!

için bankaların düşüneceği ilk ve en önemli unsur budur. Her ne kadar üzücü olsa bile kredi notunun düşük olması sizi borcuna sadık olmayan biri konumuna düşürebilir. Bu noktada yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmuyor. Bankalar size gerekli güveni duymadığı için size kredi vermeyeceklerdir. Tek yapmanız gereken kredi notunuzu olduğu kadar yüksek tutmak.

Kredi Notu Düşük Olanların Ödeme Gücü Düşüktür!

Kredi notunuz düşükse bu durumda bankalar kendi verdikleri parayı güvence altına almak maksadıyla birçok farklı senaryo kurarlar. Bunların başında gelen unsur ise kredi notundan dolayı ödeme yapamayacağınız olayıdır. Kredi notu düşük olan birinin haliyle borç oranı da fazla olacağından özellikle kendini sıfırlamayan kişilere bankalar kredi vermemektedir.

Kredi Kartı Limitini Yüksek Vermemek Gerekir!

Kredi kartı limiti konusunda da kredi notu düşük olanların şansız olduklarını belirtelim. Güzel bir ekonomik geçmişiniz yoksa, bankalar yasal düzenlemelerin aksine kendi heyetlerince karar alarak size hak ettiğiniz limitten daha azını verebilirler. Bu tamamen sizlerin ve bankanın size karşı olan tutumundan kaynaklanmaktadır. Kredi notunun düşük olması güvensizliği beraberinde getirir.

- Bir önceki yazımız olan SMS İle Tarım Kredisi Almak İsteyenler Denizbank'a başlıklı makalemizde Denizbank tarım kredisi ve tarım kredisi faizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *