«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı borçları pek çok kişinin sorunudur ve kişiler bu sorundan kurtulabilmek için farklı çözüm yolları aramaktadır. Kredi kartlarını doğru kullanmayan ya da büyüsüne kapılan kişiler aşırı harcamalar yapmakta, bunun sonucunda da gelirler giderleri karşılamamaya başlamaktadır. Kişiler ise borçlarını ödeyemeyecek duruma gelmekte ve çözüm yolları arayışına girmektedir. ise bu noktada önemli artılar arasında yer almaktadır. Pek çok kişi kredi kartlarının borçlarını yapılandırarak yeni bir ödeme planı çıkarmakta ve icralık olmaktan da kurtulmaktadır. Hemen hemen her banka tarafından sunulan bu hizmet, yüksek meblağları ödeyemeyen kişilere de avantaj sağlamaktadır.

?

Kredi kartı yapılandırma işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilerin ödeyemedikleri bir borcunun olması ve bu borcun üzerinden de en az 3 ay geçmiş olması gerekmektedir. Çünkü bankalar uzun zamandır ödenemeyen borçlara yapılandırma işlemi sağlamaktadır. Borç yapılandırma ise, tüm kredi kartı borcunun hesaplanarak yeniden taksitlendirilmesi işlemine denmektedir. O döneme kadar olan borçlar hesaplanmakta ve yeni faiz oranı ile belli taksitlere bölünmektedir. Bu sayede kişiler kendi bütçelerine göre kredi geri ödemelerini gerçekleştirebilmektedir.

Ödeme zamanı çoktan geçmiş olan ve asgari tutarı dahi ödenmemiş olan borçlar için bankalar müşterilere yapılandırma teklifi getirmektedir. Kişiler bu yapılandırmayı kabul ettikleri takdirde yeniden ödeme planı düzenlenmekte ve kişilerin hazırlanan bu yeni plana uyması talep edilmektedir.

?

Kredi kartı yapılandırma işlemi için kişilerin bankaya şahsen başvurmaları da mümkün olabilmektedir. Bunun için müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşme gerçekleştirmek yeterli olmaktadır. Kişiler, borçlarını ödeyemediklerini ve yeni bir ödeme planı talep ettiklerini belirttikleri takdirde banka insiyatifine göre yeni bir plan hazırlanabilmektedir. Yetkililer ise kişilere aylık ne kadar ödeme yapabileceklerini sormakta ve buna göre plan hazırlamaktadır. Yapılandırma işlemi ise hukuken en fazla 3 defa sağlanabilmektedir. 3 defa yapılandırılan ve ödenmeyen borçlar ise bankalar tarafından tahsilat birimine yönlendirilmekte ve hukuk bürolarına sevk edilmektedir. Alacak takibi bu aşamadan sonra hukuk bürosu ve bankaya borçlu olan kişi arasında kalmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *