«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. Kredi Kartı Limiti Nerede Yazar? Güncel Kredi Kartı Limiti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti Nerede Yazar? Güncel Kredi Kartı Limiti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Limiti Nerede Yazar? Güncel Kredi Kartı Limiti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limiti nerede yazar? sorusunu soranlar için cevap niteliğinde bir yazı yazdık. Bu yazı bünyesinde kredi kartı ekstresi hakkında hemen her şeyi kolayca bulabilirsiniz. Kredi kartlarının bizlere sunduğu ayrıcalık ve faydalar hiç bitmiyor. ise bu olanakların bir başka yanı. Her kredi kartının belli harcama sınırları bulunmaktadır. Gelir ve ticari kimlik kanıtlandığı sürece daha farklı kredi kartları da sağlanabilir ancak ortalama kullanıcılar için tanınan tüm kredi kartlarında limit uygulaması bulunmaktadır. Bu limit kişinin bir takvim yılında yer alan bir aylık süreci kapsayan bir sınırdır. Bir aylık sürede, kişi en fazla kredi kartı limiti ederince harcama yapabilir. Acil durumların önüne geçilmesi maksadıyla yılda 2 kez limitin %20’sine kadar limit aşım hakkı bazı kartlarda yer almaktadır. Bu sayede acil durumlarda kart üzerinden harcama yapmak mümkün olacaktır. Bu gibi durumlara düşmemek ve güncel limit bilginizi öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nerede Yazar ve Nereden Öğrenilebilir?

Kredi kartı limiti nerede yazar? sorusunu soruyorsanız ilk olarak elinizde bir adet ekstre yer almalıdır. Her bankanın size sunduğu ekstre bünyesinde kredi kartı bilgileriniz yer almaktadır. Bu ister e-posta yoluyla gelsin, isterse de kağıt olarak evinize gönderilsin her zaman aynı şekildedir. Ekstrenin başında yer alan kısımda sizin kimlik bilgileriniz ve kredi kartı bilgileriniz yer alacaktır. evrakının üzerinde sağ veya sol üst köşede yazmaktadır. Harcama sınırı/limiti olarak da bulunabilir.

Güncel ve Kalan Kredi Kartı Limitini Sorgulama Nasıl Yapılır?

Güncel kredi kartı limiti sorgulama işleminde birçok farklı iletişim unsurunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunları sizler için baştan sona sıraladık. Tüm bankaların aşağıdaki hizmetleri üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

 • Mobil bankacılık uygulaması kredi kartı menüsü,
 • İnternet bankacılığı kredi kartı menüsü,
 • Telefon bankacılığı kredi kartı menüsü,
 • Ekstre mail ekranı,

Son olarak mesajla kalan kredi kartı limiti sorgulama konusuna değinmek istiyoruz. Kredi kartlarına önem veren bankalar müşterilerinin kolayca sorgulama yapabilmeleri için birçok farklı uygulama yapmaktadır. Dilerseniz tamamen ücretsiz bir şekilde tek bir mesaj aracılığıyla nasıl sorgulama yapabileceğiniz konusuna değinelim.

SMS Mesajıyla Kredi Kartı Kalan Limit Sorgulama

işlemleri birçok farklı yoldan yapılabilmektedir. Kredi kartı limit sorgulama mesajla bankaların mesaj numaraları üzerinden yapılabilir. Kredi kartlarınızın ait olduğu bankaya bağlanmak ve tek bir mesajla sorgulama yapmak için aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli olacaktır. İşte mesajla kredi kartı kalan limit sorgulama için bazı banka numaraları:

 • KK LIMIT yaz, kartın son 6 hanesini tuşla ve 4747’ye gönder. Ziraat Bankası SMS kredi kartı limit sorgulama yöntemi bu şekildedir.
 • KK BAKIYE yazıp 3340’a gönder. Halkbank SMS ile kredi kartı güncel limit sorgulama yöntemidir. Burada kredi kartına bağlı telefondan mesaj gönderilmesi gereklidir.
 • BAKIYE yaz, kartın son 4 hanesini tuşla ve ardından mesajı 3996 numarasına gönder. Bu Finansbank kredi kartı limiti sorgulama içindir.
 • BILGI yaz, kartın son 4 hanesini tuşla ve 3340’a mesaj gönder. Bu sayede Garanti kredi kartı kalan limit sorgulama mesajla öğrenilebilir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Denizbank kredi hesaplaması ve Denizbank müşterileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *