«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Ne Yapılmalı?

Kredi kartı başvurusu yapan kişilerin büyük bir kısmı, kendileri için bankaların ne kadarlık bir limit belirleyeceğini merak etmektedir. Genellikle başvuru öncesinde yapılan araştırmalarda, alınan maaşın yani bankaya beyan edilen gelir miktarının 3 katına kadar kredi kartlı limiti alınabileceğinden söz edilmektedir. Ancak, ilk başvurusunda belirtilen kritere göre bir limit alan kişilerin sayısı oldukça azdır. Çünkü, bankalar tarafından kişiler için belirlenecek olan kredi kartı limiti belirlenirken, öncelikle gelir durumuna sonra da kullanılan diğer kredi kartlarının limitlerine bakılmaktadır. Eğer kişiler ilk kez bir kredi kartı kullanacaksa, kesinlikle yüksek bir limit beklememelidir. Bu durumda, kendileri için belirlenen kredi kartını en az 3 ay düzenli olarak kullanmalı, ödemelerini zamanında yapmalı ve sonra da için bankalarına başvuru yapmaları gerekmektedir.

Daha önceleri kredi kartı limiti arttırmak için bireylerin banka şubelerine gitmesi ya da müşteri hizmetleri ile görüşme sağlaması gerekmekteydi. Ancak, bankaların dijital kanallar üzerinden yapılacak işlemlere ciddi yatırımlar yapmasından dolayı, şuan hiçbir zahmete girmeden de kişilerin limitlerini arttırmaları mümkündür. Bunun için sms bankacılığı, mobil bankacılık uygulamaları ve internet bankacılığı hizmetlerinden birisinin seçilmesi yeterli olacaktır. Bu 3 yöntemden yapılan başvuruların en güzel yönü ise, geri dönüş süresidir. Limit artışı için başvuru yapan kişiler, sadece birkaç dakika içerisinde limitlerinin güncel halini ya da onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilmektedir.

Kredi kartı limiti arttırmak isteyen kişilere, bankalar tarafından her zaman için olumlu geri dönüş yapılmamaktadır. Yapılan başvurularda göz önünde bulundurulan birçok kriter bulunmaktadır. Bunlardan en önemli olanlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Kişilerin kredi notları ve banka sicil geçmişleri
  2. Resmiyette bulunan yani belgelenebilen gelir miktarı
  3. Kişilerin kullandıkları kredi ve kredi kartlarının toplam miktarı yani limitleri
  4. Talep edilen yeni kredi kartı limitinin gelire oranı

Kredi kartınızın limitini arttırmak istediğiniz zamanlarda, bu durumlar göz önünde bulundurulmaktadır. Eğer öğrencilere yönelik sunulan aidatsız kredi kartları için başvuru yapmışsanız, bu durumda, sizin için belirlenen en üst limite kadar arttırım yapabilmektesiniz. Bu da genellikle 1.000 TL ile sınırlıdır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limitini Nasıl Nakide Çeviririm? başlıklı makalemizde nakit avans, Nakit Avansı Özelliği Olmayan Kredi Kartını Nakite Çevirmek ve Nakit Avansı Özellikli Kredi Kartını Nakite Çevirmek İçin Ne Yapmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *