«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredi Kartı Kredi Notu İlişkisi Ve Kredi Kartının Kredi Notuna Etkileri

Kredi Kartı Kredi Notu İlişkisi Ve Kredi Kartının Kredi Notuna Etkileri

Kredi Kartı Kredi Notu İlişkisi Ve Kredi Kartının Kredi Notuna Etkileri

Kredi Kartı Kredi Notu Üzerinde Etkili Mi?

Kredi kartı kredi notu ile direkt ilgili bir ekonomik unsurdur. Kredi kartı kullanımını mantıklı olarak sürdürmeniz durumunda kredi notunuz çok daha yüksek olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ise bankalarda sağlayacağınız itibar açısından çok mühimdir. Kredi kartlarının günümüzdeki kullanım oranları bir hayli fazla. Kredi kartlarından yapılan alışverişler güncel olarak nakit paranın kullanım sayısını geçti. Elbette bu süreçte ödeme alışkanlıkları çok büyük etki sahibi. Bankalar kişilere belli ekonomik olanaklar sağlarlar. Sonrasında ise bu olanakları ne şekilde değerlendirdiklerini izleyerek onların kredi notunu oluştururlar. Kredi kartı da bir limit dahilinde harcama yapma olanağı sağladığı için sizlerin kredi notunda büyük etki sahibidir. temelde harcama alışkanlıkları ile alakalıdır. Kişinin gelirine göre verilen kredi kartı limitleri kişilerin gelirinin üstünde olabilir. Bu durumu fırsat bilerek haddini aşan harcamalar yapan bireyler kredi kartlarının borçlarından dolayı büyük problem yaşarlar. Bu sorunların yaşanması da kredi notunun düşmesi anlamına gelmektedir.

Kredi Kartının Düzenli Kullanımı Kredi Notunu Yükseltir?

arasındaki ilişki miktarlar ile alakalı değildir. Anlaşılması gereken konular şurada toplanabilir. Kredi kartından yapılan harcamanın sayısal büyüklüğü herhangi bir pozitif etki gündeme getirmez. Az ancak düzenli ödeme şartıyla yapılan alışverişler, çok ancak düzensiz ödeme alışkanlığıyla yapılan alışverişlerden çok daha fazla katkı sağlayacaktır. Bu nedenle kredi karıt kullanarak kredi notunu yükseltmek isteyenlerin kredi kartını düzenli olarak kurallara bağlılık şartını yerine getirerek kullanması gerekmektedir. Bu sayede süreç içerisinde kişilerin kredi notları devamlı artış gösterecektir.

Kredi Kartını Düzensiz Kullanmak Kredi Notunu Dibe Çeker!

Kredi notunun düşmesi kredi kartı kullanım alışkanlıkları ile birebir alakalıdır. Kredi kartının düzensiz ve savurgan bir şekilde kullanılması kredi notunu dibe çekecektir. Bu nedenle kişilerin kredi kartı kullanırken çok dikkatli olması gerekmektedir. Kredi notunun düzene girmesini isteyen kişiler kredi kartını bırakmak yerine, düzenli alışverişlerde kullanmayı denemelidir. Bu sayede hem gelir düzeyine fayda sağlayan kredi kartları, buna ek olarak kişinin kredi notunu da yükseltmek yönünde işlev gerçekleştirecektir.

- Bir önceki yazımız olan Banka Çağrı Merkezleri İstediği Zaman Arama Yapabilir Mi? başlıklı makalemizde Bankadan gelen telefonlar ve gece arayan banka hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *