«
  1. Ana sayfa
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Kredi Kartı Günah Mıdır? Kredi Kartı Taksiti Günah Mıdır?

Kredi Kartı Günah Mıdır? Kredi Kartı Taksiti Günah Mıdır?

Kredi Kartı Günah Mıdır? Kredi Kartı Taksiti Günah Mıdır?

Kredi Kartı Taksiti Ve 

Kredi kartı günah mıdır? hemen herkes tarafından merak edilen bir konudur. Kredi kartı kullanıcılarına her ay için verilen harcama limitine bağlı kalınacak şekilde taksite girmek yasal olarak verilen haklar arasında yer almaktadır. Bir ürüne ulaşmak için peşin ödeme yapamayacak durumdaysanız, ürüne veya hizmete ulaşmak için ödeme araçlarının sağladıkları kolaylıkları kullanabilirsiniz. Kredi kartları bu noktada en yaygın olarak kullanılan ekonomik araçlardandır. Aynı mantıklı işlem yapmanıza olanak tanıyan kredilerden daha faydalı olan kredi kartları, faiz durumundan da muaftır. Dinimize göre kredi kartından borçlanmak sorun teşkil etmez ancak malın alındıktan sonra faiz uygulamasıyla karşı karşıya gelmesi durumunda sorunlar ortaya çıkmaktadır. Kredi kartından taksitle bir şey almak sorun değilse bile, bu borcun ödenmesi aşamasında ödenecek olan taksitlerin faiz ortamında bulunuyor olması durumu tam tersi istikamette ilerletecektir. Bu nedenle kredi kartından alışveriş yaparken çok dikkatli olmanız gerekir.

Kredi Kartı Ne Durumlarda Dine Aykırı Olur?

 hayır değildir. Din adamları tarafından yapılan açıklamalara göre kredi kartlarının günah olmadığı gerçeği hemen herkes tarafından bilinmektedir. Ancak kredi kartlarının kullanım sözleşmelerinde yer alan ücret ve faiz oranları tablosunda yer alan gecikme faizi gibi unsurlar sizin ödeme yapmamanız durumunda devreye girmesiyle durum tersine döner. Kredi kartına taksit yaptırıp eksiksiz ve tam zamanında bu taksitleri öderseniz, bu durumda banka size hiçbir şekilde faiz yansıtmaz. Ancak ödemeyi yapmaz, geciktirir veya tam olarak yapamaz yani asgari tutarını öderseniz sorunlar gündeme gelecektir. Kredi kartı günah mıdır? sorusuna taksitli kullanım için verilebilecek en iyi cevap budur.

Ne Yapmak Gerekir?

Kredi kartına taksite girmeden önce aylık durumunuzu gözlemleriniz sonrasında ortaya koyun. Bu sayede kredi kartlarınızın durumunu daha iyi anlayabilirsiniz. Aylık harcama ve gelir durumunuza göre rahatlıkla ödeyebileceğiniz taksit tutarlarının üstüne sakın çıkmayın. Ödeme gücünüze göre alacağınız taksitli ürünlerde sorun yaşamazsınız. Tek yapmanız gereken şey, gelirin giderlerle doğru bir şekilde orantılanması noktasında mantıklı kararlar vermektir. Bunu da basit hesaplarla herkes yapabilir.

- Bir önceki yazımız olan E-Devlet İle İnternet Bankacılığı Giriş İşlemleri! başlıklı makalemizde İnternet Bankacılığı Giriş ve İnternet Bankacılığı İçin E-Devlet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *