Ana sayfa / BANKACILIK / Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? Kaç Farklı Yoldan Ödenir?

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? Kaç Farklı Yoldan Ödenir?

Kredi kartı borcu nasıl ödenir? sorusunu da soran var mı demeyin. Günümüzde gelişen teknoloji ve beraberinde ilerletilen bankacılık teknolojileri sayesinde ödeme yapmanın birçok farklı yolu gündeme gelmektedir. Zaman ve insan enerjisi açısından ciddi bir tasarruf sağlayan bu hizmet sayesinde kişiler hiç zorluk çekmeden istedikleri alanda çevrimiçi olarak ödeme işlerini yapabilirler. Kredi kartı borçlarının ödemesi de yine tüm bu elektronik ortama taşınmaktadır. Telefon ve internet ödeme yapmak için seçme olanağınız bulunan en rahat iki platformdur. Kredi kartı borcu ödeme serüveninde elbette ki en temel yöntem banka şubelerine gitmek olacaktır. Bankaların şubelerine giderek ödemelerinizi yapabilirsiniz. Eğer hesabınızda var olan nakit paradan işlem yapmak ve kredi kartı borcunuzu ödemek istiyorsanız paraya hiç dokunmadan transfer sistemleri sayesinde kredi kartı borcunuzun ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartı borcu ödemeleri için kullanabileceğiniz ödeme kanalları ve açıklamaları aşağıda yer almaktadır.

İnternet Bankacılığından Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcu ödeme sürecinde en rahat edeceğiniz platform burasıdır. Henüz internet veya mobil bankacılık şifresi almadıysanız, kredi kartınızın arka veya ön yüzünde yazılı çağrı merkezini arayın. O numara üzerinden müşteri temsilcisine bağlanarak internet bankacılığı şifresi alabilirsiniz. İnternet bankacılığından para ödemesi yapmak için hesabınız olmalıdır. Kredi kartı borcunuzun tutarı kadar o hesapta para olması durumunda “borcun ödeneceği hesabı seçme” aşamasında vadeli veya vadesiz hesabınızı seçerek ödeme yapabilirsiniz.

Telefondan Kredi Kartı Borcu Ödeme

Telefondan kredi kartı borcunu ödemek için ilk olarak bankanızın telefon merkezinin numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bunun için kredi kartının arka veya ön yüzünü kullanabilirsiniz. Genellikle en üst kısımda bankaya ait iletişim bilgileri yer almaktadır. Çağrı merkezini arayıp bilgileriniz ile kendiniz olduğunuzu doğruladıktan sonra, yine ilgili hesaptan ödeme yapabilirsiniz. Bu süreçte size müşteri temsilcisi yardımcı olur. Hesap başka bankada ise hiçbir şekilde ödeme yapamazsınız.

ATM Üzerinden Kredi Kartı Borcu Ödeme

Basit bir senaryo ile kredi kartı borcunuz ederince parayı maaş kartınızdan veya başka bir yerden çekin. Sonrasında o parayı ATM’ye takılı olan kredi kartının borcunu ödemek üzere menüden seçimler yaparak makineye verin. Ödemeniz tamam.

- Bir önceki yazımız olan Bankanız Provizyon Vermedi Hatası Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Banka neden provizyon vermez? ve Banka provizyon vermedi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

yasal takibe ne zaman girerim

Yasal Takibe Ne Zaman Girerim? İhtarnameler Hangi Adrese Gönderilir?

Kredi kartı veya krediler için yasal takip süreçleri bulunmaktadır. Bu anlamda yasal takibe ne zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir