«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi günümüzde hem nakit ihtiyacını karşılamak hem de alışveriş yapmak için kredi kartı kullanmaktadır. Artık hayatımızın ayrılmaz parçası olan Kredi kartlarının limitleri, çeşitleri ve kullanılabilirlikleri ise bankalara göre farklılık göstermektedir. Aidatlı ve aidatsız olan kredi kartlarının yanı sıra puan biriktirmeye olanak sağlayan kartlar da bulunmaktadır. Peki kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

Kredi Kartı Başvurusu Hangi Yollarla Yapılır?

Şubeler Aracılığı İle

, banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilmektedir. Bu kişiler kimlikleri ile başvuru gerçekleştirmekte ve bankanın kriterlerine göre kart başvurusu onaylanmakta ya da reddolmaktadır. Şubelere giden kişilere banka personelleri aracılığı ile bankacılık sözleşmesi imzalatılmakta ve kimlik fotokopisi talep edilmektedir. Kişilerin banka puanına ve ödemelerine göre banka değerlendirme sağlamakta ve sonucu kişilere mesaj ya da e posta ile bildirmektedir. Ön onaylı kredi kartı başvurularında ise sonuç hemen de belirtilebilmektedir.

Kısa Mesaj İle

sorusunu soran kişiler için kısa mesaj ile kredi kartı başvurusu yapabilmektedir. Her bankanın kredi kartı başvurusu aldığı bir kısa mesaj sistemi bulunmaktadır. Kişiler TC kimlik numaralarını cep telefonlarından belirtilen numaralara göndermekte ve kısa mesaj aracılığı ile başvuru sağlamaktadır. Belli bankalar kart başvurusunun yanıtını birkaç dakika içinde mesaj ile bildirirken, bazı bankalar birkaç gün içinde dönüş gerçekleştirmektedir.

İnternet Bankacılığı İle

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? sorusunu soran kişiler için bir diğer başvuru yöntemi ise internet bankacılığıdır. Kullanımı gerçekleştirilen bankanın internet şubesine giriş yaparak çok kısa bir süre içinde kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkün olmaktadır. Kişilerin yapması gereken ise internet bankacılığı menüsünden kart başvurusu bölümüne girmek ve başvuru gerçekleştirmektir. Başvurunun yanıt süresi ise bankalara göre farklılık göstermektedir.

Satış Temsilcileri Aracılığı İle

Banka personelleri sahada satış yapmakta ve kişilerin kredi kartı başvurularını dışarıda alabilmektedir. Tabletler aracılığı ile giriş yapan personeller aracılığı ile de kart başvurusu sağlamak mümkün olmaktadır. aynı gün olabileceği gibi birkaç gün sonra da iletilebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart Ödeme Vadesi başlıklı makalemizde Şekerbank hasat kart kredi başvurusu, Şekerbank hasat kart kullanıcıları ve Şekerbank Hasat Kartı Başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *