«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kredi Kartı Alışveriş Taksitlendirme

Kredi Kartı Alışveriş Taksitlendirme

Kredi Kartı Alışveriş Taksitlendirme

Günümüzde kredi kartları son dönemlerin en çok kullanılan ürünleri arasında yer almaktadır. Kullanıcılar bu ürünler sayesinde hem nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmekte hem de alışverişlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Kredi kartları ile yapılan alışverişlerin taksitlendirmesi de mümkün olabilmektedir. BDDK’nın yayınlamış olduğu son kararlara göre belli alışverişler için taksit sınırlaması getirilmiştir. Altın, cep telefonu ya da elektronik eşya gibi ürünler ise kredi kartları ile taksitlendirilemediği için  seçeneklerine başvurulmaktadır. Kredi kartları ile bu ürünler için yapılan taksit sayıları son derece düşük olduğu için bu uygulama kullanıcıları memnun edememektedir.

?

Kredi kartı alışveriş taksitlendirme işlemi yapabilmek için öncelikli olarak yüklü bir miktar alışveriş yapılması gerekmektedir. Örneğin; bir televizyon ya da cep telefonu satın alan kişilerin az sayıda taksit imkanı ile karşı karşıya kalması sonucunda bankayı arayarak taksitlendirme sağlamaları gerekmektedir.

Kredi kartı ile alışveriş taksitlendirme yapabilmek için kişilerin yapmış oldukları alışverişten sonra bankayı araması ve taksitlendirme işlemini sağlaması gerekmektedir. Taksitlendirmeler ise bankaya göre farklılık göstermektedir. Taksit sayısı seçimi yapıldıktan sonra banka belli bir faiz oranı eklemekte ve bu faiz oranı üzerinden taksitlendirme işlemi için kişilerden onay almaktadır. Böylece yapılan alışveriş istenilen sayıda geri ödenmek üzere taksitlendirilmiş olmaktadır.

Var mı?

Kredi kartı alışveriş taksitlendirme seçeneğini değerlendiren kişilerin sadece belli bir taksit sayısına kadar seçeneği bulunmaktadır. Aynı zamanda yüklü miktarları taksite bölen bankalar, ilk alışverişin taksiti bitmeden bir başka alışverişi taksitlendirmemektedir. Bu nedenle de belli bir sınır dahilinde taksit işlemi sağlanmaktadır.

Nedir?

Taksitlendirme yapmak isteyen kişilerin faiz oranı için bankaları ile görüşmeleri gerekmektedir. Çünkü her banka kendine göre faiz oranı belirlemekte ve taksit işlemlerini de bu faiz üzerinden gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra faiz oranları her dönem güncellenmekte ve bankalar tarafından yayınlanmaktadır. Elbette vadeye ve ürünün fiyatına göre de faiz oranları değişebilmektedir. Detaylı bilgi için kişilerin bankalarını aramaları da tavsiye edilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Fibabanka Krediden Cayma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Fibabanka Dosya Masrafları, Fibabanka Kredi İptali ve Krediden Kaç Gün İçinde Vazgeçebilirim? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *