«
 1. Ana sayfa
 2. Kosgeb
 3. KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ

KOSGEB destekleri içinde yer alan KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri, ülkemizde 9 ilde ve 11 ilçede faaliyet göstermektedir. Bu hizmet sayesinde firmalar, uluslararası alanda rekabet etme becerilerini geliştirme şansı bulmaktadır. Ayrıca işletmelerin ürün kalitelerinin artması bu yolla sağlanmaktadır. Birçok ürün için yurt içi üretim gerçekleştirme amacı taşıyan bu destek hizmeti ile birçok firmaya rehberlik sağlamaktadır.

KOSGEB LABARATUVAR HİZMETLERİ DESTEĞİ

Laboratuvar Hizmetleri Desteği ile birçok firmaya düşük ücret tarifesi uygulanmakta ve çevre ölçümlerinin yapılmasında destek verilmektedir. KOSGEB Destek projesi yanında Ankara Sanayi Odası İş Birliği ile ASO-KOSGEB Çevre Laboratuvarı oluşturulmuştur. Bu iş birliği kapsamında oluşturulan çevre laboratuvarı TÜRKAK tarafından yetkilendirilmiş olup çevresel ölçümlerinin yanı sıra çevresel riskleri hesaplamaktadır. Sadece riskleri hesaplamakla kalmayıp bu risklere karşı çözüm bulmaya çalışmaktadır. TÜRKAK tarafından yetkilendirilen kurumun standart kodu ise TS EN ISO/IEC 17025: 2005 olarak bildirilmektedir.

KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri Kapsamında Faaliyet Gösteren Laboratuvarlar

Çevre kirliği konusunda etkili ve yetkili hizmet sağlayan laboratuvarların 9 ilde 11 ilçede yer aldığından bahsetmiştik. Şimdi ise KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri Kapsamında Faaliyet Gösteren Laboratuvarlar hakkında bilgilere yer vereceğiz. O laboratuvarlar ve merkezleri şu şekilde belirtilmektedir:

 • Adana Müdürlüğü
 • Ankara Ostim Müdürlüğü
 • Ankara Sincan Müdürlüğü
 • Bursa Müdürlüğü
 • Eskişehir Müdürlüğü
 • Gaziantep Müdürlüğü
 • İstanbul Anadolu Yakası  Müdürlüğü
 • İstanbul İkitelli  Müdürlüğü
 • İzmir Kuzey  Müdürlüğü
 • Konya  Müdürlüğü
 • Samsun Müdürlüğü

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ UYGULAMA ESASLARI

KOSGEB Destekleri arasında yer alan KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri ile ilgili kısımda uygulama esasları ile ilgili geniş kapsamlı bir açıklama yer almaktadır. linkine tıklandığında bir Word belgesi olarak açıklama kısmı açılmaktadır. Bu kısımda 3 bölümden oluşan esaslar ve usullerle ilgili hükümler yer almaktadır. Numune göndermek ve test ettirmek isteyen işletmeler için bu esaslar oldukça önem taşımaktadır.

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ
Kosgeb Laboratuvar Hizmetleri

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ BAŞVURU FORMLARI

KOSGEB Laboratuvar hizmetleri için başvuru yapmak isteyenler, KOSGEB Laboratuvar hizmetleri başvuru formları kısmından doldurulacak olan formlara ulaşabilirler. Bu kısımda yer alan 7 adet formun isimleri şu şekildedir:

 • Metal Laboratuvar Hizmetleri Başvuru ve Numune Kabulü İçin Form
 • Plastik – Kauçuk Laboratuvar Hizmetleri Başvurusu İçin Doldurulması Gereken Form
 • Plastik Numune Kabulü Formu
 • Kauçuk Numune Kabulü Formu
 • Laboratuvar Hizmetleri Genel Anlaşma Şartlarını Bildiren Formu
 • Müşteri Memnuniyet Anketi
 • KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri Test Raporu / Fatura / Numune Teslim Formu

KOSGEB LABORATUVAR HİZMET ÜCRETLERİ

, KOSGEB web sitesi içinde ilgili kısımda bir EXCEL dosyası olarak sunulmaktadır. Bilgisayara indirmek suretiyle incelenebilen tablo içinde birçok madde için değişik numune ücretleri yer almaktadır. Her birinin tabii olduğu standarda uygun standart numarası ve %50 indirimli fiyatların hangi madde için ne kadar olduğu yer almaktadır.

KOSGEB LABORATUVAR HİZMETLERİ ÜCRET YATIRILACAK BANKA HESAP BİLGİLERİ

KOSGEB Laboratuvar hizmetleri için ödenecek olan ücretlere dair detaylar da yine ilgili kısımda yer almaktadır. Ücretler ve hizmete dair diğer detaylar için kosgeb web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. KOSGEB Laboratuvar Hizmetleri Ücret Yatırılacak Banka Hesap Bilgileri kısmına tıklandığında ayrı bir pencere açılmaktadır. Burada her laboratuvar merkezi için ayrı bir iban numarası bulunmaktadır. Hangi merkez için hangi iban numarasına para yatırılması gerektiği burada yer almaktadır. Ayrıca laboratuvar merkezlerinin adresleri, telefon ve faks numaraları da bu tablo içinde yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak isteyenler yukarıda belirtmiş olduğumuz internet sayfası linkinden ilgili kısımdaki detaylara ulaşabilirler. Ayrıca diğer KOSGEB destekleri için kosgeb web sayfasından bilgi almak mümkündür.

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER başlıklı makalemizde kosgeb desteklerindnen faydalanmak için yapılması gerekenler, kosgeb destelerinden faydalanmak için ve kosgeb veri tabanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *