«
  1. Ana sayfa
  2. Kosgeb
  3. KOSGEB Kursları Listesi 2017

KOSGEB Kursları Listesi 2017

KOSGEB Kursları Listesi 2017

Devlet tarafından finansal olarak desteklenecek sektörlere, finansman kaynaklarının ulaştırılması amacıyla en çok KOSGEB ile işbirliği yapılmaktadır. Hem mevcut KOBİ’ler hem de yeni girişimciler için birçok ödeneğin sağlandığı KOSGEB için, adaylardan öncelikli olarak sertifika bulundurma şartı aranmaktadır. KOSGEB kursları ile birlikte kişilere sunulacak olan bu sertifikaların alınabilmesi amacıyla, adayların öncelikli olarak bulundukları şehirde mevcut bir uygulamalı girişimcilik eğitimine katılması gerekmektedir. Bu kurslar ile ilgili detaylı bilgi, KOSGEB’in internet sitesi üzerinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Duyuruları sayfasından ilan edilmektedir.

Adayların KOSGEB kursları için ne zaman kayıt olması gerektiği ya da bölgelerinde mevcut kursların olup olmadığını anlayabilmesi için bu sayfayı kesinlikle ziyaret etmesi gerekmektedir. Ziyaret edilen sayfada ise sırasıyla şu aşamaları takip etmeniz gerekmektedir.

  1. Açılan sayfanın üst kısmında bulunan İl Filtresi bölümünden, hangi ilde bulunan kursları öğrenmek istediğinizi seçmelisiniz.
  2. İl seçimi yapıldıktan sonra, bölgede bulunan tüm kurslar hakkında açıklamalar karşınıza çıkacaktır.
  3. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi, kurslar sadece il merkezi için sıralanmaktadır. Eğer ilçelere yönelik bir kurs arıyorsanız, kurs bilgilerinin üzerine tıklayarak kurslar hakkındaki diğer detaylara ulaşabilirsiniz.
KOSGEB Kursları Listesi 2017
KOSGEB kursları
  1. Kurs kayıt işlemleri yapılmadan önce, başlangıç tarihi ve bitiş tarihini kontrol etmelisiniz. Eğer bu tarih aralığı uygunsa, doğrudan kurs hakkındaki detaylara göre hareket edebilirsiniz.
  2. Kurs detayları için bilgi almak isteyenler, kurs ismine tıklamalıdırlar. Burada açılacak olan yeni sayfada sırasıyla şu bilgilere ulaşacaksınız. Bu bilgiler; KOSGEB Hizmet Birimi, sorumlu personel, iş birliği yapılan kurum ya da kuruluş, eğitimin verileceği yer, eğitimin verileceği ilçe, adres bilgileri, kurs başlangıç tarihi, kurs bitiş tarihi, eğitim verecek olan eğitmen, kaç kişinin kurslara kabul edileceği ve başvuruların nereye yapılacağıdır.
  3. Gereken bilgileri okuduktan sonra başvurunun kabul edildiği birime doğrudan başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB kursları için en doğru seçimi yapmak isteyenlerin, yukarıdaki altı aşamayı takip etmesi yeterli olacaktır. Kurs kayıt işlemleri için yaptığınız başvurularda, sınırlı sayıda kontenjan bulunmaktadır. Bundan dolayı bu kontenjanın en iyi şekilde değerlendirilebilmesi ve hem gerçek girişimcilerin hem de proje aşamasında olan fikirlerin kabul edilmesi için kurum tarafından bir de mülakat yapılmaktadır.

KOSGEB kursları için kayıt olan kişilerin zorunlu olarak katılacakları bu mülakatlarda, onlara hangi alanda faaliyete geçecekleri, hem mevcut iş hayatı hem de işletmesine yönelik planlamış oldukları düşünceler hakkında bazı sorular sorulacaktır. Burada size yöneltilen sorulara net bir şekilde cevap verirseniz ve kurul görevlilerine ne kadar kararlı olduğunuzu gösterirseniz, sizler de kurslar için şanslı kişilerden birisi olabilirsiniz. Eğitim sürecine katıldıktan sonra verilen kurslara kesinlikle katılım göstermelisiniz. Çünkü, %80 oranında devam yapmayan kişilerin, kursları sınavlara katılmış olsalar bile iptal edilecektir.

KOSGEB Mülakatlarında Sorulan Sorular 2017 isimli makalemizi okuyarak, mülakatlara daha hazır hale gelebilir ve heyecanınızı yenebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB KOBİ Beyannamesi Nasıl Doldurulur? başlıklı makalemizde kobi formu ve kosgeb beyanname hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *