«
  1. Ana sayfa
  2. Kosgeb
  3. KOSGEB Kredisi Şartları KOSGEB Kredisi Ne Kadar?

KOSGEB Kredisi Şartları KOSGEB Kredisi Ne Kadar?

KOSGEB Kredisi Şartları KOSGEB Kredisi Ne Kadar?

Kendisine ait işyeri açmak isteyenler ya da hâlihazırda bulunan işyerlerindeki malzemeleri yenilemeyi düşünenler için, alınabilecek destekler arasındadır. Küçük ve Orta ölçeğe sahip işletmelere yönelik olarak destek sağlama amacıyla oluşturulan KOSGEB, az sermayesi bulunanlar için teşvik edici özelliğe sahiptir. 1990’ lı yıllardan başlayarak devam eden destekler ile beraber, 18-30 yaş aralığında yer alan girişimciler için KOSGEB desteği sağlanır. Tek bir alanda değil, pek çok farklı alanda iş yeri açabilme ve geliştirebilme olanağını beraberinde getirmesiyle beraber, gerekli şartları yerine getirenler için kredi alabilme olanağı bulunur. Geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak farklı kredi çeşitleri bulunmakla beraber, girişimciler için en uygun olan KOSGEB desteği hibeyle alınabilir.

KOSGEB Kredisi Şartları Nelerdir? KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB kredisi şartları nedir? şeklinde soruya sahip olanlar için, belli başlı zorunlu şart bulunduğu görülebilir. KOSGEB desteğini alabilmek adına, KOSGEB veritabanında bulunmak gereklidir. Kayıt gerçekleştirilmesinin ardından İl ya da İlçelerde görev yapan KOSGEB Müdürlüklerine başvuru yapılır. İş sektörüyle alakalı girişimcilik kurslarına katılma şartı bulunur. Her ilde mevcut olan kurslarda 32 saatlik girişimcilik sunumları yapılır. Kurs sonunda başarıya sahip olanlar Girişimcilik Belgesi almaya hak kazanırlar. Girişimcilik eğitiminin zorunlu olduğu gibi kursta öğrenilen bilgilerle beraber iş planlaması yapılması da zorunlu kılınır. Gerekli şartlara sahip olan iş planı ve iş projesinin yetkili onayından geçmesi gereklidir.

KOSGEB kredisi şartlarını yerine getirenler için 50.000 TL üst limitten kredi alınabilir. Geri ödemeler için belirli kurallara riayet edilmesi gerekliliği bulunurken bununla beraber fatura ibrazı da harcamalar için şart olarak sunulur. KOSGEB kredisi alacaklar için 12 aydan 36 aya kadar varan vadeyle ödeme olanağını mevcuttur. İş yeri açma ve geliştirme için KOSGEB kredisi alacak olanlar, faizli ve faizsiz olacak türde KOSGEB başvurularını gerçekleştirebilirler. İş yapılacak sektörle alakalı olarak gerekli olan miktarın karşılanabilmesinde girişimcilere desteğini sürdüren KOSGEB avantajlı teklifleri beraberinde getirmektedir. KOSGEB kredisinden hem erkek hem de kadın girişimciler sektöre göre belirlenen üst limitten yararlanabilirler. KOSGEB kredisini kullanarak tasarladıkları işi yapabilirler.

- Bir önceki yazımız olan Genç Girişimcilere KOSGEB Nakit Desteği Şartları başlıklı makalemizde genç girişimci desteği, KOSGEB genç girişimci desteği ve KOSGEB şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *