«
  1. Ana sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. KOSGEB Girişimcilik Kredileri İçin Başvuru Şartları!

KOSGEB Girişimcilik Kredileri İçin Başvuru Şartları!

KOSGEB Girişimcilik Kredileri İçin Başvuru Şartları!

KOSGEB’den Kolay Girişimcilik Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik kredileri bir hayli fazla. Bunlar arasında tarım, hayvancılık ve diğer sektörlere hitap eden birçok farklı ekonomik paket yer alıyor. Bunların hangisine başvuru yaparsanız yapın temel olarak kurumun size kredi verebilmek için isteyecekleri belli. Kurumlar tamamen girişimci ruhuna sahip olan ve mantıklı kararlar sunan kişilere kredi vermek istiyor. KOSGEB tarafından finanse edilen tüm krediler bu şekilde sağlanmaktadır. KOSGEB tarafından verilen tüm kredilerin ortak özelliği mantıklı bir fikre dayanıyor olmasıdır. Kişilerin kurumu sundukları projeler ne kadar mantıklıysa, kurumun kredi verme olasılığı da o kadar fazla olacaktır. Girişimcilik çatısı altında verilen kredilerin alınabilmesi için projelerinizin bazı özellikleri destekliyor olması gerekir. çeşitleri için de aynı koşullar geçerlidir. Kuruma sunulan projenin verimli ve gelecek vaat ediyor olması çok önem arz eder. Dilerseniz KOSGEB bünyesinde yer alan kredileri kolayca elde etmek için ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Projenizde Belirsiz Nokta Olmamalıdır?

KOSGEB’den kredi almak için ilk olarak proje yapısını çok iyi oluşturmanız gerekir. Girişimci veya kobi sahibi birey olun, her iki durumda da kuruma kanıtlamanız gereken maddeler bulunmaktadır. Projeniz tarafında hiçbir noktayı es geçmeyin. Ne kadar kazanıp, proje dahilinde alacağınız kalemin markasına kadar her şeyi evraklar bütünü halinde netleştirin. Bu sayede işlemleri daha kolay tamamlayıp, kurumdan krediyi alabilmek için hak kazanabilirsiniz. KOSGEB kredisi almak sanıldığı kadar zor değildir. Burada tek istenen şey kurumun taleplerini yerine getirmek olacaktır. Kurumun talepleri ise projenin tutarlı olması yönünde. Ayrıca projenin daha önce yapılmamış olması da sizlere fayda sağlayacaktır. Bir hayvancılık işi olsa bile, proje içerisinde Milli gelire fayda sağlayan yeni bir unsura yer verirseniz kurum tarafından verilen krediye hak kazanabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kredileri İçin Projenizi Simülasyon Haline Getirin!

Hibe krediler için projenizi sayısal verilere yalan söylemeden kafanızda kurgulayın. Bunları kuruma teslim etmeden önce bir kağıda dökerek tabloyu gelecek açısından görmeye çalışın. Bu sayede getirisi noktasında projenizi kurum gözünden görebilirsiniz. Burada getirinin tatminkar seviyenin altında kaldığı görüşüne sahip olduysanız. Bu durumda harcamalarınızı farklı yönde değerlendirmeyi deneyin ve projeyi mantıklı gelir çerçevesine sığdırın.

- Bir önceki yazımız olan 2022 Engelli Maaşı Alana Kredi Kartı Verilir Mi? başlıklı makalemizde 2022 maaşı alan öğrenciye kredi kartı, 2022 maaşı kesilir mi? ve Engelli maaşı kesilme nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *