«
  1. Ana sayfa
  2. Kosgeb
  3. KOSGEB FUAR DUYURULARI

KOSGEB FUAR DUYURULARI

KOSGEB FUAR DUYURULARI

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletmeler için destek projelerinin yanında bir de onlar için çeşitli fuar organizasyonu gerçekleştirmektedir. İşletmelerini çeşitli ülkelerde ve şehirlerde bu yolla tanıtma fırsatı bulan işletmeler, Duyuruları ile yakından ilgilenmektedir. Girişimci ya da işletme sahibi olmasa da sektörlerdeki gelişmeleri takip etmek isteyen kişiler için de önem taşımaktadır.  O zaman duyurular içinde yer alan fuarlara dair detayları paylaşalım.

KOSGEB FUAR DUYULARI NELER?

Hem işletme sahiplerini hem de katılımcıları yakından ilgilendiren KOSGEB Fuar Duyuruları şu başlıklardan oluşmaktadır:

  • İBS Anne – Çocuk Fuarı
  • Orta Asya El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı
  • GAZİTEK 2017

Bu üç fuar hakkında detaylı bilgi vermek amacıyla teker teker tarihleri ve yapılacakları yerleri sizinle paylaşacağız.

KOSGEB FUAR DUYURULARI KAPSAMI

KOSGEB Fuar duyuruları kapsamı her fuar için ayrıntılı olarak şu şekilde ifade edilmektedir:

KOSGEB İBS Anne – Çocuk Fuarı:

Fuarı gerçekleştiren kuruluş adı olarak Boyut Fuarcılık Hizmetleri ve Organizasyon Limited Şti belirtilmektedir. Fuarın konusu ise adından da anlaşıldığı gibi anne, bebek ve çocuklara yönelik içeriklerdir. Fuar türü bilgisi ise yurt içi ihtisas fuarı olarak bildirilmektedir. KOSGEB İBS Anne – Çocuk Fuarı, İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecektir. Fuar tarihi 11 Aralık 2017 olarak belirtilmektedir. 2908 m2 Stant alanının KOSGEB tarafından desteklendiği fuar duyurusunda yer alan ayrıntılardan bir tanesidir. KOSGEB tarafından desteklenen işletme başına azami destek alanı ise 50 m2 olarak ifade edilmektedir.

KOSGEB FUAR DUYURULARI
kosgeb fuar duyuruları

Orta Asya El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı

Fuar KOSGEB fuar duyuruları arasına yer alan bir diğer seçenektir. Fuarın konusunu Orta Asya El Sanatları ve Yöresel Ürünleri oluşturmaktadır. 22 Aralık 2017 tarihinde başlayacağı ifade edilen fuarın bitiş tarihi ise 31 Aralık 2017 olarak bildirilmektedir. İşletmelerin fuara katılım için son başvuru tarihleri ise 18 Aralık 2017 olarak belirtilmektedir. Orta Asya El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı sergi alanı ATO Kongre ve Sergi Sarayı olarak duyurulmaktadır. Ankara’da düzenlenecek olan fuar için KOSGEB tarafından desteklenen toplam stant alanının 1250 metrekare olduğu ifade edilmektedir. Organizatör firma adı olarak REM Fuar Sergi Pan. Tan. LTD Şti verilmektedir. İletişim numarası 0312 418 68 99 aracılığıyla şirketlerin fuar organizasyonu için ilgili kurumla görüşmeleri mümkün olmaktadır.

GAZİTEK 2017

Fuar türü olarak yurt içi ihtisas kategorisinde yer alan GAZİTEK 2017 konusu şudur: 6.Metal İşletme Makineleri Kaynak – Delme – Kesme Teknolojileri Fuarı. Düzenlenecek olan Fuarın başlangıç tarihi 27 Aralık 2017 olarak bildirilmektedir. Bitiş tarihi ise 30 Aralık 2017 olarak belirtilmektedir. KOSGEB tarafından metrekare başına desteklenen stant alanı 3750 olarak ifade edilmektedir. İşletme başına desteklenen azami destek alanı ise 50 metrekare olarak vurgulanmaktadır. Fuarın organizasyonu 4M Fuarcılık Organizasyonları LTD Şti tarafından yapılmaktadır. GAZİTEK 2017 yapılacak olan yer Orta Doğu Fuar Merkezi Gaziantep olarak ifade edilmektedir.

KOSGEB fuarları ya da eğitimleri işletmelerin sektör içindeki gelişimleri açısından büyük önem taşımaktadır. Bu amaçla birçok firma KOSGEB organizasyonlarını yakından takip etmektedir. Fuar ve organizasyonlar için daha detaylı bilgi almak isteyen kişilerin www.kosgeb.gov.tr adresini takip etmelerini tavsiye ederiz. Ayrıca veri tabanı kaydı oluşturmak ve çeşitli desteklerden faydalanmak için de KOSGEB destek başvuruları oluşturabilirsiniz. Desteklerden faydalanmak için gereken şartlar ve süreç hakkındaki bilgiler de yine aynı internet adresi üzerinde yer almaktadır. Duyurular kısmından organizasyonları takip ederek başvuru yapmak ya da katılımcı olmak da mümkün olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB DESTEKLERİNDEN FAYDALANMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER başlıklı makalemizde kosgeb desteklerindnen faydalanmak için yapılması gerekenler, kosgeb destelerinden faydalanmak için ve kosgeb veri tabanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *