«
 1. Ana sayfa
 2. Kosgeb
 3. KOSGEB EĞİTİMLERİ

KOSGEB EĞİTİMLERİ

KOSGEB EĞİTİMLERİ

KOSGEB Kobiler için birçok alanda hem eğitim anlamında hem de finansal destek sağlamaktadır. Eğitimler alanında sağladığı desteklere bakarsak çok geniş bir eğitim yelpazesi bulunduğunu KOSGEB internet sayfasından görebiliriz.  KOSGEB EĞİTİMLERİ adı altında yer alan eğitim seçenekleri ve tarihleri hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktayız. KOSGEB de iş kurmak isteyen kişilere yönelik doğru çalışma stratejileri belirlemek adına böyle bir kolaylık sağlamaktadır.

KOSGEB EĞİTİMLERİ NELERDİR?

KOSGEB EĞİTİMLERİ ile ilgili duyurular altında çeşitli şehirlerde düzenlenecek olan AR-GE ya da iş projesi ile ilgili eğitim programları yer almaktadır. “?” diye merak edenler yazımızı referans alabilirler. Bu eğitimleri, isim olarak sıralamak gerekirse şu şekilde vermek mümkündür:

 • Müdürlüğü KOBİ Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı Bilgilendirme Sunumu
 • KOSGEB Sincan Müdürlüğü KOBİ Teknoyatırım Destek ve Stratejik Ürün Destek Programı Tanıtım Toplantısı
 • KOSGEB Antalya Müdürlüğü COSME Avrupa İşletmeler Ağı Projesi Bağlamında İhracat ve Dış Ticaret İçerikli Eğitimler
 • KOSGEB Antalya Müdürlüğü Ekim-Kasım-Aralık 2017 KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Sunumu Takvimi
 • Müdürlüğü Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı
 • KOSGEB Kars Müdürlüğü Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı

  KOSGEB EĞİTİMLERİ

KOSGEB EĞİTİMLERİ hakkında daha detaylı bilgi verelim.

 1. KOSGEB Antalya Müdürlüğü KOBİ Teknoyatırım Destek Programı ve Stratejik Ürün Destek Programı Bilgilendirme Sunumu: KOSGEB Eğitimleri arasında yer alan bu program 8 Aralık ve 15 Aralık tarihlerinde saat 11.30 – 12.30 arasında gerçekleştirilecektir. Programın amacı, Teknoyatırım destek ve Stratejik destek programları hakkında bilgi vermektedir.
 2. KOSGEB Sincan Müdürlüğü KOBİ Teknoyatırım Destek ve Stratejik Ürün Destek Programı Tanıtım Toplantısı: KOSGEB Eğitimleri kapsamında düzenlenen bu eğitim de sanayicilere yönelik olarak verilmektedir. Ayrıca belirtilen detaya göre katılım sağlayacak olan kişilerin kayıt yaptırması gerekmektedir. Kayıt için e posta ya da telefon kullanılabilmektedir. Programın 12 Aralık 2017 Salı günü saat 14.00’da Ankara Sanayi Odası 1.OSB Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacağı ifade edilmektedir.
 3. KOSGEB Antalya Müdürlüğü COSME Avrupa İşletmeler Ağı Projesi Bağlamında İhracat ve Dış Ticaret İçerikli Eğitimler: Dış ticarette Temel Bilgiler, Dış Ticaret Hukuku ve İhracatta Yeni Teknolojiler, Lojistik ve Taşımacılık adında iki ayrı eğitim projesini kapsamaktadır. Programlar hakkındaki detaylar KOSGEB Eğitimleri duyusunun yapıldığı http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6467/kosgeb-antalya-mudurlugu-cosme-avrupa-islemeler-agi-projesi-kapsaminda-ihracat-ve-dis-ticaret-icerikli-ucretsiz-egitimleri linkinde bulunmaktadır.
 4. KOSGEB Antalya Müdürlüğü Ekim-Kasım-Aralık 2017 KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Sunumu Takvimi: Program Ekim, Kasım ve Aralık aylarında belirli tarihlerde yapılmaktadır. Programın amacı KOSGEB ve Kobiler hakkında genel bilgi vermek, KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olunacağını anlatmak şeklinde ifade edilmektedir. Bunlara ilaveten programları ve bunlardan yararlanma yolları, destek süreçleri hakkında bilgi vermek de program amaçları içinde yer almaktadır.
 5. KOSGEB Kütahya Müdürlüğü Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı: KOSEB Eğitimleri içinde yer alan bu programda konular şu şekilde belirtilmektedir: Uygulamalı girişimcilik eğitimleri, KOSGEB veri tabanı kaydı hakkındaki bilgiler, KOSGEB desteği alındığı süre boyunca ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler, KOSGEB destek programları hakkında soru cevap.
 6. KOSGEB Kars Müdürlüğü Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı: Bilgilendirme amacıyla düzenlenen bu KOSGEB eğitim programında ele alınacak konular:
 • KOSGEB destek yararlanma yolları
 • Girişimcilik Destek Program Detayları
 • ARGE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı Detayları

İş Birliği güç birliği ve KOBİGEL destek programları hakkında bilgiler olarak belirtilmektedir. Bunun yanında programlar hakkında merak edilenlere yönelik soruların yanıtlanması da program içeriğine dâhildir. Daha detaylı bilgi için http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/5990/kosgeb-kars-mudurlugu-kosgeb-destek-programlari-bilgilendirme-toplantisi linkine tıklayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB KOBİ KREDİ FAİZ DESTEĞİ başlıklı makalemizde Faiz Desteği Veren Bankalar, kosgeb ve kosgel kobi kredi faiz desteği amacı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *