Ana sayfa / KOSGEB / KOSGEB Destekli Ziraat Bankası Kredisi

KOSGEB Destekli Ziraat Bankası Kredisi

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İş kurmak, ticari faaliyetini geliştirmek ya da projesini somut bir halde insanlığa sunmak isteyen kişiler için KOSGEB tarafından sunulan birçok kredi ve hibe paketi bulunmaktadır. Kişilerin yaptıkları başvurularda ilk başta hibe şeklinde aldıkları destekler, kullanım alanı ve miktarlar göz önünde bulundurulduktan sonra ilerleyen dönemlerde hibeler halinde kişilere tekrar sunulmaktadır. Bunun yanı sıra, bazı bankalar ile anlaşma sağlanarak kişilerin KOSGEB kredilerine kolay bir şekilde ulaşabilmeleri için de çalışmalar devam etmektedir. Bunun şuan için somut örneklerine bakacak olursak, Ziraat Bankası KOSGEB kredisi en temel örneklerden birisi olacaktır.

Ziraat Bankası KOSGEB kredisi, KOBİ’lere yönelik hazırlanan ve özel avantajları bulunan bir kredi paketidir. İşletme sahiplerinin ortaya çıkan nakit sıkıntılarını ortadan kaldırmak amacıyla verilecek olan bu kredilerde, birkaç farklı hizmet alanı bulunmaktadır. Kişilerin başvuru işlemlerinde seçmesi gereken bu hizmet alanları şu şekildedir.

  1. İhracat Finansman Desteği
  2. İşletme Sermaye Destekleri
  3. Acil Makine Teçhizat Desteği
  4. İstihdam Desteği

Şimdilik dört farklı alanda başvuruların kabul edildiği bu kredi paketinde, işlemlerin tamamı Ziraat Bankası ve KOSGEB aracılığı ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü, kimlerin kredilerden faydalancağına Ziraat Bankası değil, KOSGEB karar verecektir. Bundan dolayı da adayların projeleri ile birlikte kuruma başvurularını tamamlamaları gerekecektir.

Ziraat Bankası KOSGEB kredisi
Ziraat Bankası KOSGEB kredisi

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Şartları

KOBİ Destek Programı kapsamında yer alan bu kredi paketinde, KOBİ konumunda olan kişilerin KOSGEB tarafından belirlenen şartları da yerine getiriyor olması gerekmektedir. Kurumun belirlediği şartlar ise şu şekildedir.

  • KOSGEB veri tabanına kayıtlı olunması gerekmektedir.
  • Projesi onay sürecine geçmiş ve komite tarafından da onaylanmış olan kişiler.
  • Yıllık hasılatının 40 milyon TL’nin altında olan kişiler.
  • İstihdam ettikleri kişi sayısı 250’nin üzerinde olmayan kişi ve kurumlar.
  • Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar odası ile mesleklerine uygun odalardan birisine kayıtlı olunma zorunluluğu.

Yukarıdaki şartları tamamlayan kişiler, Ziraat Bankası tarafından sunulan bu kredi paketi için başvuru yapabilmektedirler. Kişilere faizsiz kredi konusunda onay verildiğinde, Ziraat Bankası KOSGEB kredisi için yapılacak başvurularda, 50 bin TL’ye kadar kredi hizmeti sunulacaktır. Alınan bu kredilerde kişilerden teminat istenecektir. Eğer teminat bulmakta problem yaşanıyorsa, bu durumda kişilerin yardımına Kredi Garanti Fonu (KGF) koşacaktır. KGF teminatlı olarak da alınabilen bu kredilerde, herhangi bir faiz oranı da sizlerden istenmemektedir. Krediniz için belirlenen vade süresinde ne kadar bir faiz oranı söz konusuysa, bu tamamen KOSGEB tarafından onaylanacaktır.

Ziraat Bankası KOSGEB kredisi işlemlerinin yanı sıra, bankanın KOBİ’lere yönelik hazırladığı kredi paketlerini de inceleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. KOBİ’ler için geliştirilen kredi paketlerinde hem işletme açılışları hem de faaliyet kollarının geliştirilmesi için onlarca farklı kredi hizmeti sunulmaktadır. Bankanın KOSGEB destekli kredilerin dışındaki hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin, meslekleri ve gelir durumlarına uygun olan gelir belgeleri ve kimlikleri ile Ziraat Bankası şubelerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kültür ve Turizm Destekleri 2017 başlıklı makalemizde kültür alanında teşvikler ve turizm teşvikleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

belediye hibesi nasıl alınır

Belediye Hibesi Nasıl Alınır? Hangi Yol İzlenmeli?

İçindekiler1 KOSGEB Üzerinden Belediye Hibesi Nasıl Alınır?2 Sosyal Yardımlardan Kimler Yararlanabilir?3 Belediye Hibesi Almak İçin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir