«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Konut Kredisinde Evin Yaşı Önemli Mi? Eski Evlere Konut Kredisi!

Konut Kredisinde Evin Yaşı Önemli Mi? Eski Evlere Konut Kredisi!

Konut Kredisinde Evin Yaşı Önemli Mi? Eski Evlere Konut Kredisi!

Kaç yaşındaki evlere konut kredisi verilir? sorusu hemen her konut kredisi müşterisi tarafından sorulmaktadır. Birçok bankada bu veri değişkenlik gösterse de, bu noktada bankaların ortalama konut kredisi yaşı 20 sene olarak belirlenmektedir. Ortalama 10 ile 15 yaşında olan evlerin çok rahat alıcı ve kredi bulduğu şu dönemde uçan kredi faizleriyle kullanıcılar ucuza yönelmeye başladı. Kullanıcıların bu hareketiyle birlikte, sıfır evlerden ziyade ikinci el ve yaşlı olmasına rağmen diri evlerin satışında artış olduğu bilgisini paylaşabiliriz. Bankaların konut kredisinde evin yaşı kaç olmalı? sorusuna verecekleri cevap her ne olursa olsun, bankanın asıl derdi parayı geri alamadığı takdirde yapabileceği alternatif planlardır. Bu nedenle gözle görmek ve resmi bir rapor etrafında evi tanımlamak için bankalar satışı yapılacak olan eve krediye uygunluk sorusuna cevap maksadıyla ekspertiz görevlisi göndermektedir. O görevli duruma bakar ve sonrasında emlak görevlileri ile görüşmeler yapılarak mevzu krediye uygunluk noktasında kapatılır.

Konut Kredisi İçin Ev En Fazla Kaç Yıllık Olmalı?

Konut kredisinde evin yaş sınırı hiçbir önem arz etmemektedir desek ne dersiniz? Bu mantıklı düşündüğünüz sürece size de mantıklı bir düşünce gibi gelecek. Bir ev düşünün, evin yapısı sağlam olsun ve ev 30 yaşında olsun. Ancak zaman zaman, dizilere ve film çekimlerine konuk olan aynı zamanda manzarasıyla büyüleyen bir yapıya sahip olsun. Sadece arsasını satsan milyonlar edecek bir evi bankalar hiçbir zaman kaçırmak istemez. Bu nedenle bankalara maddi değeri yüksek olan evlerle gitmeniz durumunda evin yaşı devede kulak misali hiçbir anlam etmez duruma gelecektir. Konut kredisinde evin yaşı kaç olmalıdır? sorusuna da böylece bir cevap verelim.

Eviniz Para Ediyorsa, Korkmayın Kredi Çekin!

noktasında eğer alacağınız ev gerek satış gerekse de konum itibariyle para ediyorsa hiçbir zaman geri adım atmayın. Bu noktada, evin maddi değeri kredi tutarını rahatlıkla karşılayacak düzeyde ise hiçbir noktada sorun etmenize gerek yoktur. Banka evi, borcunuzu ödemediğinizde satsam kaç lira eder? Düşüncesiyle kredi verir. Evin değeri yerindeyse fazlasıyla kredi hakkı verecektir.

- Bir önceki yazımız olan İş Bankası 5.000 TL Kredi Özellikleri Diğerlerine Göre Nasıl? başlıklı makalemizde 5 bin TL kredi İş Bankası ve İş Bankası sonbahar kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *