Ana sayfa / KREDİLER / Konut Kredisi Evin Yüzde Kaçını Veriyor? Konut Kredisi Peşinatı Ne Kadar?

Konut Kredisi Evin Yüzde Kaçını Veriyor? Konut Kredisi Peşinatı Ne Kadar?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Konut Kredisi Evin Yüzde Kaçını Veriyor? Peşinat Miktarı Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi evin yüzde kaçını veriyor sorusunu soranlar için basit ve anlaşılır bir içerik hazırladık. Konut kredisi günümüzde kullanılan yoğun krediler arasında bir numarada yer alıyor. Konut kredisi peşinatı noktasında kafanızda soru işaretleri varsa, konut kredisi çekmeden evvel tüm sorularınızın cevabını burada bulabilirsiniz. Konut kredilerinde, uzun vadeli ve düşük kâr oranlı işlemler yapıldığı için temel beklentilerin yerine getirilmesi için belli oranlarda lanse edilme durumu söz konusudur. Bu kredilerin daha verimli olmasını sağlarken, ödenecek olan tutarların da daha verimli olmasını sağlamaktadır. Konut kredilerinde güncel olarak sunulan yüzdelik oran, evin ekspertiz tarafından belirlenen tutarının %80’idir. Bu tutar bazı istisnalar sayesinde yine son dönemde yapılan düzenlemeler ile birlikte değişse bile yine aynı seviyede bulunmaktadır. Evin ne kadarına kredi çekilebilir? sorusunun cevabını verdik. Dilerseniz bu konut kredisi sürecinin de nasıl geçtiğini sizler için anlatalım.

Konut Kredisi Yüzde 80 Oranında Neye Göre Verilir?

Konut kredisi yüzde seksen oranında verilen bir yapıya sahipdir. Bunun hesabını yapmak için matematik profesörü olmanıza gerek yoktur. Banka tarafından belirlenen satış tutarına istinaden, tutarın yüzde seksenini alarak konut kredisi yüzdesini hesaplayabilirsiniz. Konut kredisini çekmek istediğiniz evin banka tarafından onaylanan satış bedelini ortaya koyun. Bu fiyatı aşağıdaki aşamaları uygulayarak ne kadar kredi alabileceğiniz rakamına çevirin. İşte hesaplama yöntemi aşamaları:

  • Tutarı 100’e bölün.
  • Çıkan sonucu 80 ile çarpın.
  • Alacağınız ev için maksimum bu kadar kredi çekebilirsiniz.

Konut Kredisi Peşinatı Ne Kadar Olur? Peşinattan Nasıl Kurtulunur?

Konut kredisi peşinatı ise kredi tutarından geriye kalan miktardır. Kredi çektiğiniz tutardan geriye kalan ev bedeli için peşin ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu konuda bazı durumlar için özel anlaşmalar yapılabilir. Evin kalan tutarını ev sahibi ile farklı ödeme şekilleriyle kapatabilirsiniz. Örnek olarak, arabanız varsa iki taraf ortak bir değer biçerek bu arabayı masrafa dâhil edebilirsiniz. Bu sayede bankada ki peşinat süreci de geride bırakılmış olur. Bu her iki tarafında işine gelecektir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank Cep Telefonu Kredisi Nasıl alınır? başlıklı makalemizde cep telefonu kredi başvurusu, Denizbank cep telefonu kredi başvuru ve Denizbank şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri

İçindekiler1 Kredi Kartını Nakde Çevirme Yöntemleri1.1 Kredi Kartını Nakde Çevirme 20191.2 Kredi Kartını Nakde Çeviren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir