«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. Konaklama Vergisinde Son Dakika Değişikliği!

Konaklama Vergisinde Son Dakika Değişikliği!

Konaklama Vergisinde Son Dakika Değişikliği!

Konaklama vergisinde değişikliğe gidildi. Vergi oranında yüzde 2’ye çekilme kararı alındı.
Vatandaşın ve sektör temsilcilerinin tepkilerine sebep olan konaklama vergisinde değişikliğe gidildi. TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen önerge ile teklifin ilk halindeki düzenlemeye geri dönülme kararı alındı. Vergi oranı teklifin ilk hali olan yüzde 2’ye çekildi.

Konaklama Vergisinde Son Dakika Değişikliği!

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren Dijital Hizmet Vergisi’nde, Ak Parti’nin önergesi ile değişikliğe gidildi. Teklifin ilk halindeki gibi konaklama vergisi yüzde 2 olarak belirlendi.
Bu düzenleme TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda değiştirildi. Konaklama vergisinin 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinde kişi başına gecelik 18 TL, 4 yıldızlı otel ve tatil köylerinde 12 TL, 3 yıldızlı otel ve belediye belgeli konaklama tesislerinde 9 TL, 2 ve 1 yıldızlı otel, pansiyon, model, apart otel ve kampinglerde 6 TL, butik otel ve özel konaklama tesislerinde 18 TL, diğerlerinde de 6 TL olarak uygulanması öngörülmüştü.
Vergi oranı, teklifin ilk halindeki gibi yüzde 2’ye çekildi. Cumhurbaşkanı bu oranı 1 katına kadar artırmaya veya yarısına kadar indirmeye; konaklama tesisinin türüne, sınıfına ve bulunduğu yere göre farklılaştırma yetkisine sahip olacak.

- Bir önceki yazımız olan LG İzmir Televizyon Servisi başlıklı makalemizde İZMİR hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *