«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kısa Yoldan Kefilsiz Kredi Çekmek

Kısa Yoldan Kefilsiz Kredi Çekmek

Kısa Yoldan Kefilsiz Kredi Çekmek

 Kefil bulmanın zorluğunun farkında olan kurumlar kefilsiz kredi uygulaması ile bizlere büyük bir derdin ve sorumluluğun altından kurtarmışlardır. Çevremizdeki en iyi tanıdığımız insanlara dahi kefil olurken haklı bir tedirginlik yaşarız. Aynı şekilde bizi çok iyi tanıyan çevremiz de bize kefil olacakları zaman iyice düşünürler. Birine kefil olacak olanlar borcun ödenememesi sonucu maddi bir külfetin altına gireceklerini bilirler. Kefil arayanlar ise yaşanacak bir aksilik sonucu ödeyemediği borçları yüzünden kefil olan kişinin zarara uğramasından çekinirler. İnsanlar doğal olarak sorumluluklarını, ailesini, kendi masraflarını göz önünde bulundurarak bu kararı vermek durumunda kalırlar. Ama kefil gerektirmeyen bu kredi uygulaması sayesinde tüm sorunları geride bırakmaya hazırlanabiliriz. Birçok sebepten ötürü kredi çekmek isteyebilirsiniz. Kendinize ait bir ev, istediğiniz gibi işletebileceğiniz bir iş yeri ve daha birçok ihtiyaç ve isteği sıralayabiliriz.

Kefilsiz Kredi Almak

Bankalar yeni müşteriler bulmak ve mevcut müşterilerini korumak adına sürekli olarak yeni fırsatlar sunmaktadırlar. İyi bir hizmet anlayışı ile müşterilerine her türlü imkânı sağlamaya çalışan bankalar, kendilerini yenilemeyi ve müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmeye yönelik olan çalışmalarına devam etmektedirler. Kefilsiz kredi imkânını da bu çalışmaların bir meyvesi olarak görebiliriz. Bu kredi sayesinde hayalleriniz hayallerinizi hayal olmaktan çıkarın ve gerçekliğe doğru ilk adımı atın.

Kısa Yoldan Kefilsiz Kredi Çekmek
kefilsiz kredi

Kefilsiz Kredi Çekmek İstiyorum

Tüm bu anlatılanlardan sonra siz de kefilsiz kredi çekmek isteyebilirsiniz. Zaten birçok banka da bu hizmeti sunmaktadır. Size karşı esnek davranan bankalara, prosedür azlığından dolayı yönelmeniz gayet doğaldır. Tabi size kredi verecek olan bankaların da sizden birkaç beklentisi olabilir. Kendilerini sağlama almak adına beklentide olmaları gayet doğaldır. Eğer imkânlarınız el veriyorsa bu beklentilerden korkmak için hiçbir sebebiniz olmasın. Bankaların sizden beklediği şartları sağlamak tamamen sizin elinizde olan bir durumdur. Siz sorumluluklarınızı yerine getirme garantisi verir ve yerine getirirdeniz hiçbir sorun yaşamazsınız. Bankaların kredi için sizden ne tür beklentiler içerisinde olduklarını veya ne gibi şartlar gözettiklerini inceleyebiliriz.

  • Öncelikle bankaya kendiniz hakkında sağlıklı, doğru ve net bilgiler vermelisiniz. Bankaya karşı olabildiğince net olmalısınız. Bu hem sizin hem de kredi çekeceğiniz banka için faydalı olacaktır.
  • Bankalar bu kredi için uygun olup olmadığını bilmek isteyeceklerdir. Kendinizi ispatlayabilmeniz çok önemlidir. Bankaya elle tutulur somut nedenler sunmalısınız.
  • Kredi notunuz dikkat edilen bir başka husustur. Kredi notunuzun yüksek olması, bankaların size karşı olumlu bir tutum içinde olacağı anlamına da gelir. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmak sizin adınıza çok önemli olacaktır.

Bankayı bu kredi için ikna edebilmek, sorumluluk bilincinde olan sizler için çok zor olmasa gerek.  Yapmanız gereken kendinize güvenmek ve çizgilerinizi belirlemiş olmak. Gelirinizi aşacak ve sizi zor durumda bırakacak krediler çekmekten kaçının. Zaten bankaya karşı şeffaf olduktan sonra onlar sizin için gerekli çıkarımlarda bulunabilecek, bu şekilde size yardımdı olabileceklerdir.

 Çekebileceğiniz limit hakkında da bilgi almak isteyebilirsiniz,

  • Bankalar sizin onlara vereceğiniz bilgiler ışığında bir limit aralığı belirlerler.
  • Aylık geliriniz bu aralık için önemlidir. Aynı şekilde taşınmaz mal varlığınıza da bakılır.
  • Düşük limit aralığı olarak bankalar genelde size 10.000 – 15.000 TL gibi bir kredi çekme hakkı tanırlar.
  • Yüksek limitli bir kredi çekebileceğiniz kanaati oluşturursanız bu aralık çok daha fazla olacak şekilde artacaktır.

Siz de detaylı bir araştırma sonucunda kendiniz için uygun aralık sunacak bir banka bulabilirsiniz. Kefil aramaktan ve bulamamaktan sıkılanlar için bu durum kaçırılmaması gereken bir fırsattır.

 

- Bir önceki yazımız olan BORÇ TRANSFER KREDİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde Borç kapatma ve Borç transfer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *