«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kira Kontratı ile Kredi Çekebilir miyim?

Kira Kontratı ile Kredi Çekebilir miyim?

Kira Kontratı ile Kredi Çekebilir miyim?

Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak veya farklı bir ihtiyacınızı gidermek için bankalara çoğu kez kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bununla beraber bankalar aylık gelire göre kredi vermektedir. Resmi bir şekilde bu geliri ispatlayamayanlar Çekebilir miyim? sorusunu gündeme getirmektedir. Elbette kira sözleşmesi bankaya ibraz ettirilerek kredi alınabilmektedir. Şimdi bu konuyla ilgili olarak bilinmesi gereken detayları kontrol edelim.

Kira Kontratı ile Kredi Çekmek

Bankalar kendi mevzuatlarına göre kredi taleplerini karşılamaktadır. Bu durumda kredi şartlarını yerine getirebilen tüketicilere hizmet sunulmaktadır. Öncelikle düşük kredi notuna sahip olan kişiler için sunulan bazı şartlar vardır. Kredi notunuz düşük ise şartsız bir şekilde kredi alamayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Yine de banka insiyatifine bağlı olarak farklı durumlar gelişebilmektedir.

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen ancak kredi notu düşük olan tüketiciler artık kira kontratı ile kredi alabilmektedir. Başvuru formuyla beraber kimlik belgesi ve çalışma belgesi sayesinde hizmet alabilirsiniz. Bu anlamda Kira Kontratı ile Kredi Çekebilir miyim? sorusunun yanıtı verilmişken aynı zamanda kira kontratının gelir belgesi yerine geçtiği unutulmamalıdır. Bankalar daha çok tapu fotokopisi ve kira kontratını talep ederek bazı miktarlarda kredi vermeye devam etmektedir.

Kira Kontratı ile Kredi Başvurusu

Kira kontratını hazırladıktan sonra bankaya başvurarak gerekli süreci başlatabilirsiniz. Bununla beraber krediye karşılık olarak gösterilecek teminatlarla ilgili belgeleri de bankadan öğrenebilirsiniz. Gelir belgesi yerine geçen kira kontratı ile sadece belirli oranlarda kredi verilmektedir. Daha çok gelirini ispatlayamayan tüketicilerin tercih ettiği bu yöntem sayesinde kolaylıkla hizmet alınabilmektedir.

Bankalar yılın belirli dönemlerinde bu hizmeti sunmaktadır. İş Bankası gibi bazı bankalar da yılın her döneminde kira kredisi kampanyası verebilmektedir. Yine de en net ve güncel bilgileri bankalara başvurarak alabileceğinizi unutmayın. O halde Kira Kontratı ile Kredi Çekebilir miyim? sorusunun cevabı ‘evet’ olmakla beraber bankaların bu konuda farklı belge talepleri de olabilmektedir. Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla yapacağınız başvurularda kredi notunun yüksek olmasına ve banka sicilinizin temiz olmasına ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kredi notu her tüketici hizmeti için kontrol edilen ilk kriterdir.

- Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretliler Ne Kadar Kredi Alabiliyor? başlıklı makalemizde Asgari Ücretle Kredi ve Kredi Notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *