«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. Kara Listedeyim Kredi Çekebilir Miyim? Nasıl İpotekli Kredi Alırım?

Kara Listedeyim Kredi Çekebilir Miyim? Nasıl İpotekli Kredi Alırım?

Kara Listedeyim Kredi Çekebilir Miyim? Nasıl İpotekli Kredi Alırım?

Kara listede olan tüketiciler çoğu zaman bankalardan alacağı hizmetlerde sorun yaşamaktadır. Genel olarak hizmet alamayan bireyler farklı yöntemlere başvurarak kredi çekebilmektedir. Bu nedenle kara listedeyim kredi çekebilir miyim? sorusunun yanıtını sizlerle paylaşıyor olacağız. Öncelikle kredi veya kart borçlarının ödenmemesi halinde yasal takip sonuçlarından biri olan kara listeden çıkmak için borçların tamamının tek seferde ödenmesi gerekmektedir. Zaten kara listeye giren bir kişinin tüm bankacılık işlemleri durma noktasına gelmektedir.

Kara Listede

Kara listede olan bireylerin bankalara yapacağı tüm başvurular, olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Fakat yine de başvuruların onaylanması adına bazı yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemlerden en önemlisi şüphesiz ipotekli kredilerdir. Eğer ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkulünüz var ise banka yöneticileriyle görüşerek kredi alabileceğinizi unutmayın. Ayrıca sicili bozuk olanlar da aynı yöntemle kredi talep edebilmektedir.

Daha önceki zamanlarda kara listedeyim kredi çekebilir miyim? sorusuna yanıt olarak Garanti Bankası, QNB Finansbank, İş Bankası, Akbank ve Ziraat bankası tüketicilere hizmet vermiştir. Bu hizmetler aylık 500 TL’ye kadar ödemeler için geçerlidir. Yani bu bankalar toplamda 15 bin TL’ye kadar kredi sunmuş ve tüketicileri memnun etmiştir. Aynı hizmetleri almak için yine görüşmeler yapabilir ve hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ve kara listeye girmişseniz bir diğer başvuracağınız yöntem, kefil göstermektir. Kefil durumu her bankanın dikkate aldığı durumlardan biridir. Ancak burada kefilin finansal geçmişine dikkat edilir. Eğer kefilin kredi notu yüksek ve daha önceden bankalarla bir sorun yaşamamış ise rahatlıkla bankalar tarafından kredi alınabilmektedir.

İpotekli kredi ve kefil kredileriyle beraber acil nakit ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ayrıca kredi notuna gereken özeni göstermeniz çok önemlidir. Çünkü kredi notu düşük olan tüketicilere hiçbir banka hizmet ve ürün sunmak istemez. O halde bankalarla ilk kez çalışacak iseniz öncelikle kredi puanınızı yüksek tutmalısınız. Bunun için de çektiğiniz kredi veya kullandığınız kredi kartının borçlarını vadesinden önce ödemelisiniz. Ya da küçük limitli bir kredi kartı çıkararak borcunuzu tek seferde kapatabilir ve kredi puanınızı bu sayede de yükseltmeye başlayabilirsiniz.

Bu yazı ekodurum.com‘a aittir.

- Bir önceki yazımız olan Borcumu 1 Ay Ödemezsem Ne Olur? Kredi Notum Düşer Mi? başlıklı makalemizde Kredi Borcu ve Kredi Notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *