«
  1. Ana sayfa
  2. EKONOMİ
  3. İzmir Menemen ‘de 60 Milyon TL’lik Dev Yatırım!

İzmir Menemen ‘de 60 Milyon TL’lik Dev Yatırım!

İzmir Menemen 'de 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım!

İzmir Menemen ‘de 60 Milyon TL’lik Dev Yatırım!

İzmir Menemen 'de 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım!
‘ın yeni binası

Sızdırmazlık elemanları üreten KASTAŞ firması,  ‘nde,  son yılların en büyük yatırımlarından biri olan yeni fabrikasını açtı. Üretim tesisi 40.000 metrekareye kuruldu ve 60 Milyon TL’lik Dev Yatırım ile ülke ekonomisine kazandırıldı. KASTAŞ Sızdırmazlık Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan, firmanın tarihçesini anlattı.

KASTAŞ ‘ın Üretim Sevdası!

İzmir Menemen 'de 60 Milyon TL'lik Dev Yatırım!

KASTAŞ Sızdırmazlık Teknolojileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Haydar AtılganAtılgan; “Üretim sevdamız, 1981 senesinde İzmir 1. Sanayi sitesinde başladı ve bu güne kadar Çiğli AOSB ‘de beş ayrı noktada devam etti. KASTAŞ ‘ın 17 bin ürününün, 80 den fazla ülkede kabul gördüğünü ve bunun Türk Malı güvencesiyle sağlandığını” belirtti.

Teknolojik Yeniliklere 2 Milyon Euro Yatırım!

“Daha büyük pazar payına sahip olmak için, teknoloji ve AR-GE çalışmalarına daha fazla önem vererek, 2 hat otomatik depolama sistemi devreye alındı. Bu sistemin maliyeti 2 milyon Euro ‘yu buldu. Ürünlerin görsel ve fiziksel hatalarının tespit edildiği, yeni makinelerin de devreye alınmasıyla, günde 1,5 milyon seçim kapasitesi ile ölçüsel ve görsel kontroller yapılabileceğini ” belirtti.

KASTAŞ, Türkiye Ekonomisi İçin Katma Değeri Yüksek Ürünler Üretiyor.

“Bir IPAD satın almak için 1.800 kg domates satıyoruz. 27 TIR mermer satarak yalnızca bir TIR ilaç alabiliyoruz. Bunu tersine çevirip Ülke ekonomisine katma değeri yüksek ürünler ile katkıda bulunmalıyız. KASTAŞ ihracatı ve üretimi ile ülke ekonomisi ortalamalarının çok üzerinde katma değer sağlıyor. Önümüzde ki dönemlerde de yatırımlarımız devam edecek.”

Menemen Plastik İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve EBSO Meclis Başkanı Salih Esen, Organize  sanayi bölgesinin çalışmalarının 2001 yılında başladığını söyledi. Bu çalışmalarını sonucunda ilk fabrikanın açılışından duyduğu mutluluğu da belirten Esen,  “KASTAŞ ‘ın 60 Milyon TL’lik Dev Yatırım ile açılışı gerçekleşen fabrikasını gördükten sonra bütün yorgunluğumuz geçti” dedi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili İbrahim Gökçüoğlu; sahibi olduğu makine imalat fabrikasında, açılışı gerçekleşen KASTAŞ firmasının ürünlerini memnuniyetle kullandıklarını belirtti. Bu dev yatırıma tam destek verdiklerini söyledi. Gökçüoğlu,”Teknolojik yatırımların Ülkemiz için önemi büyük. Serbest Şehir vizyonu ile bu yatırımları önce İzmir ‘e, başarılı olması durumunda bütün Türkiye ‘ye yayalım” dedi.

- Bir önceki yazımız olan Emekli Maaşları Arasındaki Adaletsizlik Kalkıyor mu? başlıklı makalemizde Emekli Maaşları ve maaş hesabında değişiklik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *