«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. İş Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Vade Seçenekleri Nedir?

İş Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Vade Seçenekleri Nedir?

İş Bankası Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? Vade Seçenekleri Nedir?

Araçlarını değiştirmek ve çok daha farklı bir araç satın almak isteyen kişiler yeterli birikime sahip olmadıkları noktada kredi seçeneklerini değerlendirmektedir. Pek çok banka arasından en çok tercih edilen kredi ise iş bankası taşıt kredisi olmaktadır. Sunmuş olduğu uygun faizli kredi seçenekleri sayesinde müşterilerini memnun etmekte ve esnek ödeme planları da sunabilmektedir.

İş Bankası taşıt kredisi kullanımı şubelerden gerçekleştirilebileceği gibi internet aracılığı ile de sağlanabilmektedir. Müşteriler internet kanalından TC kimlik numaraları ile başvuru yapmakta ve sonuç cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Şubelerden ise çok daha kapsamlı bir şekilde kredi girişi gerçekleştirilmektedir.

ve Vade Seçenekleri

İş bankası taşıt kredisi kullanımı sağlamak isteyen müşterilerin öncelikli olarak şubelerden ya da internetten kredi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir. Müşteriler pek çok araç markası için kredi kullanımı sağlayabilirken aynı zamanda 2. El ve 0 km araçlar için de kredi çekebilmektedir. 0 km araçlar için 48 aya kadar vade seçeneği sunulurken müşteriler %1.89 faiz oranı ile kredi kullanımı sağlayabilmektedir. Araçların %70’i kadar tutar ise kredi olarak sunulabilmektedir.

2.el araç satın almak için kredi kullanımı gerçekleştiren kişiler için ise İş Bankası kapsamında faiz oranı %1.89’dur. 48 aya kadar vadeli olarak çekilebilecek bu kredi kapsamında müşterilerin satın alacakları araçların %50’lik tutarı kredi olarak sunulabilmektedir.

İş Bankası taşıt kredisi kullanımı gerçekleştirecek olan kişilerden başvuru sürecinde belli belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler ise aracın tipine göre farklılık göstermektedir. 0 km araçlar için proforma fatura talep edilirken 2. El araçlar için ise araç ruhsatı talepler arasında yer almaktadır. Müşteriler kimliklerini ibraz ederek kredi başvurularını başlatabilmektedir.

Kredi başvurusu esnasında gelir belgesi ya da maaş bordrosu gibi ekstra evraklara da başvurulabilmektedir. Bu evrakların talep edilme amacı ise aylık gelirin net olarak belirlenebilmesinden kaynaklanmaktadır. Uzun vadeli kredi seçeneklerinin yanı sıra müşteriler çok daha kısa vadeli kredi kullanımları da gerçekleştirebilmektedir. KKB puanı ise onay süreci için oldukça önemlidir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *