«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İŞ BANKASI SANAL POS

İŞ BANKASI SANAL POS

İŞ BANKASI SANAL POS

İş sanal pos sahibi olmak isteyen kişiler için bu yazımız oldukça fazla önem taşımaktadır. İnternet üzerinden iş yapanlara sanal ödemede kolaylık sağlayan İş Bankası Sanal Pos ile hem alışveriş yapan kişiler hem de iş yeri sahipleri rahat etmektedir. Yazımız içinde ilk alt başlığımızda anlatacağımız sistem ile ilgili başvuru işlemleri, özellikler ve avantajlar da yazımız içinde yer almaktadır.

İŞ BANKASI SANAL POS NEDİR?

İş Bankası resmi internet sayfası içinde “İş Bankası Sanal Pos Nedir?” sorusuna yönelik şu cevap yer almaktadır: İş  sanal pos hizmeti, kolay uyum sağlayan alt yapı özelliği ile kartlı ödeme kabulü için pratik bir sanal ödeme yöntemidir. Sahip olduğu özellikler bakımından ihtiyaca yönelik farklı çeşitleri bulunmaktadır.

İŞ BANKASI SANAL POS ÖZELLİKLERİ

İş Bankası sanal pos özellikleri de yine İş Bankası resmi internet sayfasında şu şekilde ifade edilmektedir:

Bu sanal pos uygulaması sayesinde Visa, Mastercard, American Express, Union Pay logosuna sahip olan bütün banka kartları ile işlem yapılabilmektedir.

Normal bir pos cihazında yapılabilen taksitli satış, vadeli satış, Maxi Puan uygulaması gibi birçok özellik sanal pos cihazında da aktif olarak kullanılabilmektedir.

İş sanal pos ile 14 ayrı para biriminde alışveriş yapılması mümkün olmaktadır.

ile 3D SECURE sistemi kullanılarak işlem yapılması sağlanmaktadır.

İŞ BANKASI SANAL POS NASIL ALINIR?

İŞ BANKASI SANAL POS
iş bankası sanal pos

İş Bankası sanal pos özelliklerini anlattıktan sonra “İş Bankası Sanal Pos Nasıl Alınır?” sorusunu yanıtlayalım. İş sanal pos başvurusu için bankaya gitmeye gerek olmamaktadır. Bu işlemi bankanın internet sitesi üzerinden yapmak mümkündür.

İŞ BANKASI SANAL POS BAŞVURU

İş Bankası hesabı bulunan e ticaret firmaları İş Sanal pos başvuru işlemlerini sadece sanal pos talebi ile elektronik ticaret sözleşmesi imzalayarak oluşturabilmektedir. Hesabı bulunmayanlar öncelikle bankaya başvurarak hesap açmalıdır.

İŞ BANKASI SANAL POS İÇİN GEREKLİLİKLER

İş Bankası sanal pos başvuru işlemlerini halletmek için banka üye iş yerlerinden belirli şartları sağlamalarını istemektedir. Bu şartlar şöyle ifade edilmektedir:

İş yerinin aktif bir internet sayfasının bulunuyor olması

İş yeri için açılmış olan internet sitesinin SSL sertifikası ile güvenilirliğinin sağlanmış olması bu gereklilikler arasında bulunmaktadır.

Bu internet siteleri için gereken diğer şartlar ise bir sonraki alt başlığımızda yer almaktadır.

İŞ SANAL POS İÇİN İŞ YERİNDE OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

İş sanal pos için İş Yerinde olması gereken özellikler:

 • Sunulan ürünün ya da hizmetin açık bir tanımı
 • Sunulan ürünün ya da hizmetin fiyatı
 • Siparişin iptali ve iadesi ile ilgili koşullar ve bu koşulların kart sahibince okuyup onayladığını gösteren “kabul ediyorum” seçeneği
 • Müşteri hizmetleri numarasının yanı sıra elektronik posta adresi bilgileri
 • İş yerinin sahip olduğu ticari unvan
 • İş yerinin bulunduğu ülke ve şehir
 • Teslimat politikası detayları
 • İşlemin gerçekleştirilebileceği para birimi
 • Bulunuyorsa ithalat kısıtlamalarına dair detaylar
 • Gizlilik taahhüdü yanı sıra bilgi güvenliğine dair detaylar
 • Master Card, Visa ve American Express logolarının açık bir şekilde yer alması gibi bilgilerin internet sitesinde yer alması şartıyla başvuru sahibi iş yerlerine sanal pos verilmektedir.

İş bankası sanal pos işlem ücreti nedir?

İş Bankası üye iş yerleri için verdiği sanal pos hizmeti karşılığında sağladığı hizmete belirli bir ücret almaktadır. Bu ücret içinde pos hizmeti için yıllık BSMV de yer almaktadır. İş sanal pos yıllık ücreti 720 TL olarak belirtilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan GARANTİ SANAL POS başlıklı makalemizde garanti bankası hesabı, garanti sanal pos başvuru ve garanti sanal pos için üye iş yeri başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *