«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. İş Bankası Sanal kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Sanal kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası Sanal kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

İş Bankası kredi kartı sahibi olan birçok kişinin artık internet alışverişlerinde sanal kart kullandığı bilinmektedir. İş Bankası Sanal kart internet alışverişlerinde kredi kartından bağımsız olarak kullanılabilmesi ve güvenilir bir yöntem olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yazımız içinde sanal kartın ne olduğu, başvuru işlemlerinin nasıl yapılabileceği, kart limiti belirleme işlemleri gibi konulara değineceğiz. Bir sonraki alt başlığımız “İş  Sanal Kart Nedir?” olacak.

İŞ BANKASI SANAL KART NEDİR?

İş Bankası kredi kartı kullanıcıları için en güvenilir yöntem olduğu söylenen İş Bankası Sanal Kart Nedir? İş Bankası kredi kartı ile aynı işlevi görmesine rağmen alışveriş yapılırken banka bilgileri verilmeksizin işlem yapmayı sağlayan sanal ödeme yöntemine İş Bankası Sanal Kart denilmektedir. Kredi kartına bağlı olarak başvuru yapılabilen ve fiziki olarak varlığı bulunmasa da kart numarası ve limiti ile işlem yapılabilen sanal kart için başvuru işlemleri bir sonraki alt başlığımızda anlatılmaktadır.

İş Bankası Sanal kart Nedir? Nasıl Kullanılır?
İşBankası Maximum Sanal Kart

İŞ BANKASI SANAL KART BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İş Bankası sanal kart başvuru işlemleri için merak edilen “İş Bankası Sanal Kart Başvuru Nasıl Yapılır?” sorusunun cevabı önem taşımaktadır. İş Bankası sanal kart başvurusu iki şekilde gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi İş bankası üyelerinin internet bankacılığı yoluyla oluşturdukları başvurudur. İkincisi ise İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak yaptıkları başvurudur. Başvuru işlemi sonucunda sanal kartın müşteri hesaplarına tanımlanması oldukça hızlı yapılmaktadır. Kredi kartına bağlı ikinci bir hesap olarak oluşturulan sanal kart için de ayrı bir sanal kart numarası bulunmaktadır. İnternetten yapılacak olan işlemler için bir limit belirlendikten sonra alışveriş ya da ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. “İş bankası sanal kart limiti nasıl belirlenir?” sorusunun cevabı bir sonraki alt başlık altında yer almaktadır.

İŞ BANKASI SANAL KART LİMİTİ NASIL BELİRLENİR?

İş Bankası sanal kart limiti belirlemek oldukça kolay bir işlemdir. “İş Bankası Sanal Kart Limiti Nasıl Belirlenir?” kısaca açıklayalım. Sanal kart başvurusu yaptıktan ve kartınız hesabınıza tanımlandıktan sonra limit belirlemek için kartınızın içine para yüklemeniz yeterli olmaktadır. Yani aslında sanal kart için belirli bir limit bulunmamaktadır. İnternette yapacağınız ödeme işlemleri öncesinde kullanacağınız tutarı sanal karta aktarmanız ve ödemeyi gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Sanal kart içinde belirli bir para limiti olmamasının nedeni ise internet üzerinden yapılan işlemler neticesinde dolandırılmanın önüne geçmektir. Yani kart kopyalama ya da banka hesap bilgilerine ulaşmaya çalışma gibi bir durum olduğunda zaten kullanmış olduğunuz limitiniz sıfırlanacaktır. Bu sayede kartınızdan hiçbir şekilde para tahsil edilememektedir. İş Bankası Sanal kart alınmasının en temel sebebi internet banka bilgilerinin internet ortamında paylaşmak istenmemesidir. Bu nedenle sanal kart kredi kartına bağlı olarak faaliyet gösterse de dışarıdan bir kişinin kullanıcı hesabına erişmesine müsaade etmemektedir.

İş Bankası Sanal Kart Neden Kullanılmalı?

İş Bankası sanal kart kullanımı hakkındaki detayları verdik. Sanal kart mantığını da anlatmaya çalıştık. “İş Bankası Sanal Kart Neden Kullanılmalı?” sorusuna şöyle yanıt verebiliriz:

  • İnternette güvenilir ödeme yapabilmek
  • Banka bilgilerinin internet ortamında paylaşılmasının önüne geçmek
  • İş Bankası Sanal kart içine alışverişten hemen önce para yükleyerek banka hesabından para çekilmesini engellemek sanal kart kullanımının gereklilikleri arasında yer almaktadır.
  • İş Bankası sanal kart kullanımı ile ilgili merak edilen konular hakkında daha detaylı bilgi almak için müşteri hizmetleri ile iletişim kurulması daha doğru olacaktır. Daha kapsamlı bilgi almak ve başvuru oluşturmak için de İş Bankası müşteri hizmetleri ile görüşülebilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan HALKBANK PARAF SANAL KART başlıklı makalemizde halkans paraf sanal kart neden kullanılmalıdır, halkbank paraf sanal kart başvuru nasıl yapılır ve halkbank paraf sanal kart limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *