«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İş Bankası Risk Raporu Nedir? ve Hangi Bilgileri İçerir?

İş Bankası Risk Raporu Nedir? ve Hangi Bilgileri İçerir?

İş Bankası Risk Raporu Nedir? ve Hangi Bilgileri İçerir?

İş Bankası risk raporu hemen her İş Bankası müşterisine sunulan bir uygulamadır. Ülkemizde hemen her ekonomi kuruluşu tarafından kişinin kredi başvurusu sonrasında değerlendirme altına alınan kredi notu uygulamasına ilişkin, İş Bankası detaylı bir hizmet sunmaktadır. Hemen her türlü ekonomik geçmiş bilgisini içermesi beklenen kredi notu ve KKB skoru hakkında detaylı bir rapor almak istiyorsanız, İş Bankası risk raporu hizmetini tercih edebilirsiniz. İş Bankası tarafından sunulan bu hizmetle hemen her türlü geçmiş ve mevcut ekonomik işlemlerinizi görebilirsiniz. Daha önce adınıza hiç kredi, kredi kartı veya farklı bir borçlanma aracı çıkarmadıysanız bu durumda bu sorgulamayı yapmayınız. Zaten sizlere kredi notu olarak 0 verileceği için geçmişte işlem yapanların faydalanması daha iyi olacaktır. sorgulama sonucunuz sıfırsa korkmayın. Bu sizlerin henüz ekonomik işlem yapmadığınızı ve bankaların size olumlu gözle bakacağı anlamına gelmektedir.

İş Bankası Risk Raporu İle Hangi Bilgiler Öğrenilir?

İş Bankası risk raporu hizmetiyle, İş Bankası kredi notu sorgulama aynı işlemlere karşılık gelmektedir. Bu rapor bünyesinde birçok farklı kişisel ekonomi bilgisine erişebilirsiniz. Bu raporlar elde edebileceğiniz bilgiler şu şekildedir:

 • Kredi notunuz,
 • Güncel kredi borçlarınız,
 • Güncel kredi kartı borçlarınız,
 • Güncel kalan toplam borcunuz,
 • Son beş yıl içerisinde ödenen kredi borçlarınız
 • Son beş yıl içerisinde ödenen kredi kartı borçlarınız,

Bu verilerin tamamını mantıklı bir şekilde değerlendirme altına almanız durumunda, kişisel olarak ekonomik durumunuzu yorumlayabilirsiniz. Özellikle güncel kredi/kredi kartı borcu sorgulama rapor bilgisi sayesinde, sorumlu olduğunuz borçları hemen tespit ederek gecikmeleri önleyebilirsiniz.

İş Bankası Risk Raporu (kredi notu sorgulama) Ücreti Ne Kadar? Ücretsiz Olmuyor Mu?

İş Bankası risk raporu ücreti 15 TL civarında yapılan başvuruyla hesabınzıdan kesilmektedir. Bu ücret güncel olarak değişkenlik gösterdiği için net rakam verilemez. İş Bankası en az 10.03 TL olabilir. Bu raporu almak için başvuru yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • İş Cep
 • İş Bankası internet şubesi
 • İş Bankası şubeleri
  • Müşteri temsilcisine kredi çekmek istediğinizi ancak kredi notunuzun durumunu merak ettiğinizi söyleyin. Bu durumda ılımlı bir görevliye denk gelirseniz sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan İBAN Numarası Nedir? Nerede Kullanılır ve Güvenli Midir? başlıklı makalemizde En uzun İBAN numarası, İBAN açılımı ve İBAN nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *