«
  1. Ana sayfa
  2. Bankacılık
  3. İş Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? Ev Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Belirli bir geliri ve işi olan herkesin hayatının bir döneminde illa ki krediye ihtiyacı olmaktadır. Küresel olarak bakıldığında insanların pek çoğunun işlerini krediler aracılığıyla döndürdüğü gözlemlenmiştir. Buradan yola çıkarsak, kredi çekmek ve onun geri ödenmesi gerek ülkemizde gerekse de küresel ekonomide hayli önemli bir yer tutan bir olgudur. Çünkü insanlar her daim ihtiyaçlarını karşılayacak kadar nakit parayı bulunduramamakta ve bu yüzden de bankalardan kredi almaktadırlar. Ülkemizin en büyük ve güvenilir bankalarından olan İş Bankası da kredi çekmek için tercih edilecek bankaların başında gelmektedir. yöntemleri ile siz de çekmeyi planladığınız ya da çekmiş olduğunuz krediyi hangi meblağda ödeyeceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Hesaplama Nereden Yapılır?

Bu hesaplama işlemi, genellikle sizin bankaya kredi başvuru yaptığınız sırada yapılmakta ve bankaya ne kadarlık bir geri ödeme yapacağınız ilk aşamada belirlenmektedir. Ancak bazı durum ve koşullar altında bu miktar değişiklik gösterebilmektedir. Veyahut eğer daha kredi çekme başvurusu yapmadıysanız ve henüz düşünme aşamasındaysanız da İş Bankası kredi hesaplama size bu açıdan oldukça verimli bir hizmet sunmaktadır.

Bu noktada ilk yapmanız gereken İş Bankası’nın internet sitesine girerek ‘Krediler’ bölümü tıklamaktır. Ardından, ekranın solunda açılacak sekmelerden ‘Kredi Hesaplama’ yazan yeri tıklayarak kolaylıkla İş Bankası kredi hesaplama işleminden faydalanmış olacaksınız.

Ev Kredisi İçin İş Bankası Kredi Hesaplama

Eğer çekmek istediğiniz kredi ev kredisi ise, yukarıda bahsi geçen sekmeden ‘Ev Kredisi’ yazan yeri tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak diyelim ki bankanın belirlediği 1.48 faiz oranıyla hayat sigortası olmadan bir kredi çekmek istiyorsunuz. Çekmek istediğiniz meblağ ise 200 bin lira olsun, kredi vadeniz ise 36 ay. Bu durumda İş Bankası kredi hesaplamanın verdiği bilgiler şunlar olacaktır;

36 ay taksitle, aylık 7.206,42 TL’lik bir ödeme ve toplamda İş Bankası’na geri ödeyeceğiniz tutar ise 259.431,12 TL olacaktır. Bu durumda yıllık maliyet oranınız ise yüzde 20’lik bir rakama tekabül edecektir. Eğer siz de kredi çekmeyi düşünüyorsanız İş Bankası kredi hesaplama yöntemiyle bütün ayrıntıları kolaylıkla ve hızlıca görebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Aktifbank Kredi Kartı Başvurusu ve Aktifbank Kredi Kartı Özellikleri başlıklı makalemizde Aktifbank Kredi Kartı İmkanları, Aktifbank şubesi ve Aktifbank’ın çağrı merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *