«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi belli dönemlerde nakit ihtiyacı duyduğundan dolayı banka kredilerine yönelmektedir. İhtiyaç kredileri ise kişilerin nakit sorunlarını karşılayan krediler arasında yer almaktadır. İş Bankası Türkiye’nin önde gelen bankalarının arasında olmanın yanı sıra sunmuş olduğu düşük faiz oranları ile de müşterileri kurtarmaktadır. Müşteriler ne şekilde kredi başvurusu yapmaları gerektiğini tam olarak bilmediklerinden dolayı kredi başvurusu konusunda belli sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. sorusuna verilecek tüm cevaplar aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Şubeler Aracılığı ile İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler için ilk alternatif İş Bankası şubeleridir. Müşteriler yaşamış oldukları illerde bulunan herhangi bir İş Bankası şubesine başvuruda bulunarak kredi taleplerini iletebilmektedir. Kimlik belgeleriyle başvuru gerçekleştiren müşterilerden banka yetkilileri ek belgeler talep edebilmektedir. Talep edilen tutarlar sistemlere girildikten yaklaşık 3 gün sonrasına kadar olumlu ya da olumsuz cevap alınmakta ve müşterilere bu cevaplar hızlı bir şekilde iletilmektedir. Kredisi onaylanan müşteriler ise sunmuş olduğu belgeler karşılığında kredilerini hızlı bir şekilde kullanabilmektedir.

Kısa Mesaj ile İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası kredi başvurusu nasıl yapılır sorusuna bir diğer cevap ise kısa mesaj ile kredi başvurusudur. Müşteriler nakit yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numaralarını yazmalı ardından kredi tutarını ve aylık gelirlerini ekleyerek 44 02’ye kısa mesaj gönderimi sağlamalıdır. Aynı zamanda 0850 724 0724 telefon şubesi aracılığı ile de kredi talepleri alınmaktadır. Müşteriler kısa mesaj gönderimi sağladıktan çok kısa bir süre sonra cep telefonlarına olumlu ya da olumsuz cevap gönderilmektedir. Ön onaylı kredisi bulunan müşteriler herhangi bir İş Bankası şubesine gidip gerekli belgeleri ibraz ettikten sonra kredi kullanımlarını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Kısa mesajlardan gelen olumlu yanıtlar kredinin kullanılıp kullanılmayacağı konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Gerçek değerlendirmeler şubeler aracılığı ile sağlanmakta, uygun olan müşteriler için de kredi kullanımı sunulmaktadır. Müşterilerden Kimlik belgesinin yanı sıra tapuya da kira kontratı gibi ekstra belgeler talep edilebilmektedir. Bu belgelerin ibrazı etmeyen müşterilerine kredi kullanımı gerçekleştirilememektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *