«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. İş Bankası Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

İş Bankası Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

İş Bankası Konut Kredisi Vade Seçenekleri ve Faiz Oranları

İş Bankası Konut Kredisi

Konut almak ya da oturduğu evden tamamen vazgeçmek isteyen kişiler konut kredisine başvurmakta ve en hızlı şekilde nakit ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Özellikle Türkiye’de pek çok banka nakit konusunda müşterilerine destek sunmaktadır. İş Bankası da yine bu bankalar arasında ön sıralarda yer almaktadır. İş Bankası konut kredisi kullanımı sağlamak isteyen müşteriler ise kısa vadede başvurularını gerçekleştirebilmekte ve uygun faiz oranlarından yararlanabilmektedir. İş Bankası aracılığı ile kredi kullanımı sağlamak isteyen müşterilerin ise yapması gereken tek şey, şubeler ile iletişime geçerek kredi başvurusunu gerçekleştirmektir. Bu sayede hayallerindeki eve kavuşabilirler.

ve Vade Seçenekleri

İş Bankası konut kredisi kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler öncelikli olarak başvuru işlemlerini kimlikleri aracılığı ile gerçekleştirmek durumundadır. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra değerlendirme süreci başlamakta ve genel müdürlükler tarafından müşterilere dönüş sağlanmaktadır. Konut kredisi kullanımı için müşterilere sunulan faiz oranı ise %1.70’tir. 120 aya kadar vadeli olan bu kredi seçeneği sayesinde müşteriler en fazla 350 TL kredi tahsis ücreti ödemektedir. Müşteriler 120 aylık vade seçeneklerinin yanı sıra daha kısa süren bir ödeme planı da gerçekleştirebilmektedir. Faiz oranları ise vade süresi azaldıkça daha da düşmektedir. Bu durum da müşteriler için çok daha cazip bir hal almaktadır.

İçin Gereken Evraklar

İş Bankası konut kredisi için kişiler TC kimlik numaralarının yazılı olduğu bir belge ile başvuru yapabilmektedir. Fakat aylık gelirin net olarak belgelenebilmesi için ek belgeler de istenmektedir. Serbest meslek erbapları için bu belgeler gelir belgesi, imza sirküsü, ticaret sicil gazetesi ve vergi levhası iken sigortalı çalışanlar için ise maaş bordrosudur. Müşteriler bu evrakları banka yetkililerine ibraz ettikleri takdirde başvuru sürecine girilmekte ve kredi için gereke değerlendirmeler de sağlanmaktadır. Uzun vadeli kredi kullanımı sağlayacak olan müşteriler ise kendilerine en uygun ödeme planını oluşturabilmektedir. Ödeme konusunda son derece hassas olan bankalara kredi ödemelerinin geciktirilmemesi de gerekmektedir. Bu nedenle müşteriler ödemelerini banka şubelerinden ya da hesaplarından yapabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Şartları ve Faiz Oranları başlıklı makalemizde Kuveyt Türk İkinci El Taşıt Kredisi ve Kuveyt Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *