«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?

İş Bankası’nın müşterileri için sunduğu sayısız hizmetlerden biri de İş Bankası hizmetidir. İş Bankası müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermek adına bu türden fırsatlar sunmaya devam etmektedir. Ek hesap hizmeti ise, nakit ihtiyacı olan müşteriler esas alınarak geliştirilmiş olan bir programdır. Müşterilerin ihtiyaçlarına en hızlı olacak şekilde cevap verilmeye çalışılmaktadır. Acil işleriniz için nakit paraya ihtiyaç duyuyorsanız ya da planlarınız dışında gelişen bir takım olaylardan dolayı paraya ihtiyacınız olduysa ve bu işleri karşılayacak o an yeterli miktarda nakit paranız bulunmuyorsa, siz de iş Bankası’nın bu hizmetinden faydalanabilirsiniz. Ek hesabınız sayesinde işlemlerinizi gerçekleştirebilir, acil ihtiyaçlarınızı girebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap İle Hangi İşlemler Yapılır?

 Şüphesiz bize sunulan fırsatların öncelikle avantajlarını, dezavantajlarını ve bize sağlayacağı kolaylıkların neler olduğunu ele alırız.İş Bankası ek hesap hizmetini de bu yönleriyle ele almak gayet mantıklı bir hareket olacaktır. Bazen en yakınımızdaki akraba, arkadaş ve diğer insanlardan bile ihtiyacımız anında zorla belki de hiç borç bulamazken İş Bankası’nın bize sağladığı bu fırsatın avantajlarını, bu hesap sayesinde neler yapabileceğimizi inceleyelim.

 Ek hesapla yapılabilecek işlemler;

 • EFT, Havale ve Swift işlemlerinizi kredi limitinizi kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Diyelim ki nakit paraya ihtiyacınız oldu ve bu parayı çekmeniz gerekiyor, bu gibi durumlarda zor durumda kalmamak için ATM’lerden paranızı çekebilirsiniz. Ayrıca bu hizmet size gün içinde belirli saatlerde değil, 24 saat boyunca faydalanabilmeniz için İş Bankası tarafından verilmektedir.
 • Elektrik, su, internet, doğalgaz vb. fatura ödeme işlemleriniz de bu ek hesap hizmeti sayesinde rahatça yapabilirsiniz.
 • Otomatik ödeme seçeneği ile hesabınızdan faturala için ödeme yapılmaktadır. Diyelim ki nakit paranız bulunmamakta, işte o zaman da devreye ek hesap giriyor ve size geç kalmadan faturalarınızı ödeyebilme imkânı sunuyor.
 • Düzenli olarak yapmanız geren ödemeler için size yardımcı olur.
 • Tek seferlik bir uygulama değildir, her ihtiyacınız olduğunda sizin için otomatik olarak devreye girer ve sizi mağdur duruma düşmekten her zaman korur. Hizmet kalitesi her seferinde düşmeden devam etmektedir.
 • Geri ödemesi de oldukça kolaydır. Şubeye gidip para ödenmeniz istenmez. Ek hesaptan kullanmış olduğunuz parayı geri ödemek için hesabınıza para yatması yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra kullanılan para sizden otomatik olarak kesilecektir.
 • Faiz oranları gayet uygundur. Sadece ve sadece parayı kullandığınız gün kadar faiz işler ve bu size avantaj sağlar.
 • Limit kullanmadığınız takdirde sizden bir ücret veya faiz talep edilmez. Sadece kullandığınız limit üzerinden işlemleriniz yapılır ve siz de sadece bu işlemlerden sorumlu olursunuz. Limit kullanmadığınız zamanlarda takip etmeniz gereken bir şey de yok demektir.
İş Bankası Ek Hesap Nedir? Nasıl Başvurulur?
İş Bankası ek hesap

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hasep hizmetini her yönüyle incelediyseniz ve bu hizmetin sizin için uygun olduğunu düşünüyorsanız, gayet kolay bir şekilde kredi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Size sağlanan bu hizmetten nasıl yararlanılacağını veya nasıl başvuru yapacağını bilmiyorsanız korkmanıza hiç gerek yok. Sizin için şimdi de başvuru yollarını inceleyelim. Öncelikle bilmeniz gereken bu işlemlerin oldukça kolay olduğudur.

 Başvurular aşağıdaki yerlerden yapabilirsiniz;

 • İşCep.
 • İş Bankası İnternet Şubesi.
 • İş Bankası Şubeleri.

Şimdi de isterseniz bu yöntemleri detaylı olarak ele alalım.

– İşCep ve İş Bankası İnternet Şubesi;

 • İnternet veya telefon üzerinden kredilerinize girin.
 • Ardından Ek Hesap seçeneğine girin.
 • Başvurunuzu tamamlayın.

Burada unutmamanız gereken husus 2000 TL sınırı olduğudur. Onun dışında başvurunuz en hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.

-İş Bankası şubeleri için;

Eğer bu başvuruyu direk olarak şubeden yapmak istiyorsanız, bir İş Bankası Şubesi’ne gitmeniz yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Adım Adım Banka Kredi Notu Sorgulama Yöntemleri başlıklı makalemizde findeks notu öğrenme ve kredi puanı öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *