«
 1. Ana sayfa
 2. Bankacılık
 3. İş Bankası Ek Hesabı İle Vadesiz Hesapta Para Bitmez!

İş Bankası Ek Hesabı İle Vadesiz Hesapta Para Bitmez!

İş Bankası Ek Hesabı İle Vadesiz Hesapta Para Bitmez!

İş Bankası Ek Hesabı Ne İşe Yarar?

İş Bankası ek hesabı sayesinde birçok farklı harcama zorluğuna karşı dayanıklı bir pozisyon alabilirsiniz. İlk olarak ek hesap özellikleri konusuna geçmeden evvel bu hesabın ne gibi bir hizmete yönelik olarak sunulduğunu belirtelim. Her banka kartının bağlı olduğu bir vadesiz TL hesabı bulunmaktadır. Bu bazı durumlarda dünya para birimlerini kapsayan bir platformda olabilir ancak ek hesap sadece TL boyutunda ki harcamalar için devreye girmektedir. Nakit harcama yapmanıza olanak veren vadesiz TL hesabınız içerisinde para yoksa ve sizler para ile işlem yapmak istiyorsanız, EFT ve otomatik ödeme talimatları dahil her şeyi Ek Hesap üzerinden yapabilirsiniz. Kısacası maaş kartında para bitince, yine de harcama yapmanıza olanak veren bir uygulamadır. Ek hesap faiz oranları barındıran, bu nedenle dikkatli ve kontrollü kullanılması gereken bir kredi kartı gibidir.

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri ve Faiz Oranları

İş Bankası ek hesabı özellikleri tamamen kişinin tercihlerine göre şekil almaktadır. Bu hesapta yine kredi kartları gibi belli bir limitle hazırlanır. Ek hesap limiti sizlerin ödeme gücüne bakılarak verilir. Maaşı yüksek olanlar daha fazla limit alabilir. Özellikler şu şekildedir:

 • Gecikme ve kullanımı durumunda %2,02 oranında aşamalı faiz uygulanır.
 • Hesaba borç tutarını aşan bir TL ödendiği anda, sistem otomatik borcu bu paradan keser.
 • 000 TL’ye kadar olan ek hesap başvuruları için İş Cep ve internet şube kullanılabilir.
 • Yukarıda belirtilen faiz oranı günlük olarak yansıtılır.
 • Uzun vadeli borçlanma için hiç uygun değildir.
 • Durağan kullanım yapılmadığı sürece, kişiyi borç batağına sürükleyebilir.
 • Bu hesabın bağlı olduğu kartın E-Ticaret kısıttı bulunmalıdır.
 • Bu hesaptan EFT ile kira vb. Ödemeler yapılabilir.

İş Bankası Nereden Yapılır?

İş Bankası ek hesap başvurusu için ilk olarak taleplerinizi değerlendirmeniz gerekmektedir. İş Bankası ek hesabı limiti konusunda eğer 10.000 TL ve altı başvuruda bulunacaksanız, İş Cep mobil uygulamasını ve İş Bankası internet şubesini kullanabilirsiniz. Bu tutarı aşan başvurular için, ilgili İş Bankası şubesine gitmeniz gerekecektir.

- Bir önceki yazımız olan İBAN Numarası Nedir? Nerede Kullanılır ve Güvenli Midir? başlıklı makalemizde En uzun İBAN numarası, İBAN açılımı ve İBAN nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *